Skocz do zawartości

TWSBI 580


ArielN

Polecane posty

Dnia 30.12.2021 o 11:19, Bukaa napisał:

Uwielbiam to pióro. 😍

Ja też :).
 

Dnia 30.12.2021 o 19:31, Trevor napisał:

Również je lubiłem...... gdy pękł korpus, przestałem.

Dodam jedynie, że nastąpiło to w sposób samoistny.

Auć! Napisz do sklepu, w którym kupiłeś swoje TWSBI albo bezpośrednio do TWSBI z prośbą o pomoc. Pomogą :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, swoją 580-tkę kupiłem wiele lat temu, bezpośrednio od producenta..... wówczas te pióra nie były jeszcze dostępne w Polsce, 

wielokrotnie czytałem na forach, iż wspomniana przeze mnie przypadłość nie była dla nich odosobniona, użytkownicy nagminnie skarżyli się na pękające sekcje i korpusy.....

wynikało to prawdopodobnie z wadliwej mieszanki plastiku, czy akrylu użytego do produkcji....

Prawdę mówiąc, zapomniałem nawet, że jestem w posiadaniu rzeczonego pióra..... leży od lat uszkodzone na dnie szuflady, a ja używam tych mniej zawodnych.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBI zmieniło sposób produkcji sekcji, materiał prawdopodobnie pozostał ten sam. Jak to mówią w recenzjach możesz mieć 10 TWSBI i żadne nie pęknie a ktoś kupi jedno i pęknie mu nie raz. W dużej większości przypadków jest to błąd użytkownika czyli wyciąganie stalówki i spływaka do czyszczenia po każdej zmianie atramentu zamiast normalnego przepłukania. Są osoby które nie szanują przesadnie tych piór i nic im nie pęka. I tak nic nie przebije Jinhao 992 (lub 922 nie pamiętam) które czytałem pękają ZAWSZE i szybko pobiegłem do swojego którym napisałem może dwa zdania....pęknięcie na samym końcu...od leżenia...🤦 Mam jedno TWISBI ale ja raczej szanuje rzeczy więc odpukac. Gdy sobie pomyślę że mam 70 letnie pióra które wyglądają i piszą lepiej niż nowe a w 2021 roku nie można zrobić solidnego to ogarnia mnie trochę sentyment za latami 50-60...samochody, pióra, muzyka... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...