Skocz do zawartości

Wkłady do długopisu Hero


Bukaa

Polecane posty

Hej,

Dostałam prośbę o pomoc w znalezieniu wkładów do długopisu Hero - samego długopisu niestety nie widziałam, dostałam tylko zdjęcia samego wkładu - dość charakterystyczny z zakrzywioną końcówką. Przeszukałam Aliexpress w poszukiwaniu takowych i  niestety nie udało mi się nic znaleźć. Na allegro kilka ofert niby znalazłam, ale ciężko ocenić po jednym i wszędzie takim samym zdjęciu czy będzie pasowało.

Wiecie może czy i gdzie mogę takie nabyć?

Fotki: https://imgur.com/a/bv2s92D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w opisie zamieścił "krzywy" no to wystarczy zadać mu pytanie jak są wątpliwości. Myślę, że nie jest taki roztargniony. A zdjęcia, jak zdjęcia - najczęściej kopiują z innych stron (czyt. Ali... :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Syrius napisał:

Jakie by nie były, proste czy skrzywione, oba pasują. Zmienia się tylko kąt długopisu przy pisaniu. Tymi zakrzywionymi piszę się bardziej płasko, jak piórami, tymi prostymi bardziej pionowo.

Cześć Syriusz. Dodam tylko z moich dawnych doświadczeń z tymi długopisami pamiętam, że niekiedy po włożeniu prostego wkładu potrafiła pęknąć końcówka sekcji podczas pisania. Nie mówię, że tak musi być. Inne tworzywa inne końcówki... Tak mi coś się przypomina. W dawnych latach też były w obiegu dwa typy wkładów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Franku. Może tak było, też trudno mi powiedzieć, te długopisy mam...hm 30 parę lat, od dawna używam tylko tych prostych bo te zakrzywione trudno dostać. "Używam" też wielkie słowo, sporadycznie używam jak sobie o nich przypomnę. Zapewne swoje robiła jakość tych długopisów a wiadomo z tym różnie bywało u Hero ;) Może za mało używam by doszło do tego typu usterek. Wiem na pewno że sztuczka z podmianką samych końcówek jest trudna do zrealizowania, próbowałem podmieniać i te "zamienniki" mają mniejszą średnicę otworu w tej plastikowej tubce. Może po rozgrzaniu by dało się wcisnąć ale to już rozważania nie warte zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka słów odnośnie tych wkładów, sprzedawcy. @Franekpodał link z ofertą sprzedaży wkładów, to wszystko jest sprzedawane przez tego samego sprzedawcę, firma Sklarek bodajże z Oświęcimia. Sklep ma z 3 konta na Allegro(SKLAREK-PL, SKLAREK-ALLEGRO, SLAREK-FAMILY) to wszystko jeden sprzedawca. Kupowałem wiele rzeczy u niego, to m.in ten sprzedawca handlował atramentem Camel(Camlin), ten "słynny" atrament o właściwościach wody. Nie ma z nim dobrego kontaktu ale to co sprzedaje jest zgodne z ofertą którą wystawia, jest solidny pod tym względem. Co do nazewnictwa, no co kombinują by zwrócić uwagę, to są wkłady do długopisów Herb, nie żadne Piloty jak pisze w nagłówku to po części pozycjonowanie Allegro. Ogólnie wkładów oryginalnych do długopisów Hero nie ma i to od kilkudziesięciu lat, nawet na Alli nie kupisz, najwyżej te same Herb. Pisałem że mam te długopisy 30 lat, dłużej, to będzie z ponad 40 lat, pisałem nimi w szkole podstawowej na przemian z piórami Hero czy pod wcześniejszą nazwą Shanghai Pen. Już w latach 80 dostać wkłady z zakrzywionymi końcówkami było niemożliwe. Długopisy te znikły, zostały wyparte przez "nasze" Zenithy. Kolega Franek wspomniał że mogą pękać końcówki "sekcji" przy używaniu tych wkładów z prostą końcówką. Tak mogą pękać, długopisy Hero 330 są mniejsze od piór, ta sama forma ale cienkie, filigranowe. Końcóweczka maleńka, jak pisałem wkład z zakrzywioną końcówką sprawiał że pisało się tymi długopisami podobnie jak piórami, na dołączonych fotkach(3 zdjęcie od dołu) macie porównanie, po prawej jest długopis z wkładem z zakrzywioną końcówką, po lewej ten prosty. Pękanie sekcji z prostym wkładem powodowane jest przez duże naprężenia, te wkłady z prostą końcówką wymagają od użytkownika by pisał długopisem, trzymając go niemal pionowo. Pochylając długopis i dość mocno dociskając końcówkę wkładu do papieru ta napiera na otwór w zakończeniu sekcji i to może powodować pęknięcia. Używając tych wkładów z prostą końcówką trzeba trochę zmienić sposób pisania, trzymania długopisu, gdy to zrobimy ten nie pęka, nie ma problemów. Te wkłady są przyzwoite, dobrze piszą i dość lekko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...