Skocz do zawartości

Ekrytuar - renowacja


Białek

Polecane posty

Dzień dobry. W tym roku trafił do mnie stary ekrytuar. Dwa szklane kałamarze, suszka, stojak na koperty i bibułę i miseczka (na razie nie wiem jakie jest jej przeznaczenie). O ile z samym wyczyszczeniem nie będzie raczej problemu, to elementy marmurowe mają w kilku miejscach ubytki oraz brakuje dwóch nóżek, które trzeba będzie dorobić, jeśli się nie znajdą. Czy może ktoś już zmagał się z takim problemem i zna miejsce, gdzie taką renowację można zrobić? Pozdrawiam.

IMG_6344.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy mosiężne najlepiej u tokarza dorobić, o ile się nie znajdzie (w co wątpię). Co do marmuru to chyba kamieniarz coś doradzi, nawet u takiego który nagrobki wykonuje coś się poradzisz. Na wyczyszczenie mosiądzu w necie znajdziesz wiele porad, ale taki spatynowany jednak ma swój urok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zurek napisał:

Elementy mosiężne najlepiej u tokarza dorobić, o ile się nie znajdzie (w co wątpię). Co do marmuru to chyba kamieniarz coś doradzi, nawet u takiego który nagrobki wykonuje coś się poradzisz. Na wyczyszczenie mosiądzu w necie znajdziesz wiele porad, ale taki spatynowany jednak ma swój urok.

W sumie też tak na początku myślałem. W końcu marmur, to marmur - pozostaje kwestia doboru odpowiedniego gatunku. Tokarz też powinien sobie poradzić - wzór nie jest skomplikowany. Chyba ta droga będzie najprostsza. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...