Skocz do zawartości

Pilot vs Platinum


Zurek

Polecane posty

Dotarły dziś dwa Platinum z Japonii. Przy płaceniu Ebay pobrał VAT i myślałem że DHL mi dostarczy paczkę, a tu zdziwienie. Naliczyli kolejny podatek, z tym że teraz nie dość że za piora i wysyłkę to i za zaplacony VAT. Więc zapłaciłem VAT od VAT. Teraz najlepsze, niby od Ebay można dostać zwrot VAT w takiej sytuacji, ale nie mogą mi go zwrócić z uwagi na to że na fakturze odprawy celnej z DHL jest tylko kwota do zapłaty, a nie ma kwoty ani informacji od czego ten podatek został naliczony. Po prostu chora akcja. Tak więc piórka miały wyjść trochę taniej niż na allegro, a wyszły w tej samej cenie, a nawet lekko drożej. Może uda się w procesie reklamacyjnym to odzyskać, ale widząc jak do klienta podchodzą może być ciężko. Jedyny plus to taki że piórka są w zdecydowanie lepszym stanie niż te na allegro i jedno jest 18k. Zobaczymy jakie niespodzianki przy Sailorze wyjdą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, wyszło tyle co na allegro bym kupował, ale stan dużo lepszy. Jak się uda VAT odzyskać to wyjdzie tak jak piszesz. Z zagranicy dużo kupuję, z różnych serwisów i różnymi dostawcami przesyłki. Na jakieś 1000 transakcji 3 razy problem miałem właśnie z DHL. W tym przypadku wszystko przez sprzedającego, który nie zaznaczył wykupionej opcji DTP. Na szczęście obsługa celna była w ramach wysyłki już. Teraz będę próbował odzyskać VAT od Ebay i VAT za VAT od DHL.

Polska to trudny kraj, ale jak tu dajesz sobie radę, to nic na świecie już Cię nie zaskoczy...

Edytowano przez Zurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...