Skocz do zawartości

pióro do użytku codziennego


Medica

Polecane posty

2 godziny temu, Ice napisał:

Wszystko jasne, tylko Ty napiałeś o swoich indywidualnych preferencjach, a ja o ogólnych właściwościach tego pióra, które powodują, że można je ocenić jako dobre. Dla jasności moje obecne upodobania względem piór powodują, że dziś nie kupiłbym Watermana Hemisphere gdyż jest metalowe, dla mnie zbyt cienkie, ma zatrzaskową skuwkę, a je wolę pióra z żywicy lub innego ciekawego tworzywa, grubszą sekcją i z zakręcaną skuwką, mimo wszystko nie mogę powiedzieć, że to złe pióro tylko dlatego, że wole inne.

Wracając do głównego tematu, jeśli zależy nam na konkretnych właściwościach piśmienniczych pióra, najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do sklepu stacjonarnego i poczuć tą różnicę samemu - zakupy online w takiej sytuacji raczej bym sobie odpuścił, co może uchronić od wielu rozczarowań. 

No dobra, napiszę prosto z mostu: Waterman Hemisphere pisze fatalnie i to nawet w tej kategorii cenowej (są lepsi) - tuning stalówki niewiele tu pomoże - stop z jakiego jest wykonana kulka jest taki, a nie inny - słabo współpracuje z papierem - taka jest moja opinia i uogólnianie, że to dobre pióro na zasadzie "kochamy Słowackiego bo wielkim poetą był..." jest chyba jednak nadużyciem, jeden woli rybkę, drugi p.... Owszem jest to pióro dobrze wykonane (przynajmniej egzemplarze które znam) i bardzo proste konstrukcyjnie i tyle można o nim powiedzieć dobrego, a reszta jest kwestią subiektywną.

A jeśli chodzi o punkt drugi to pełna zgoda, ale np. do Warszawy na ul. Złotą to niestety nie każdemu po drodze... To niestety jest ogólnie problem "cywilizowanego" świata, że w stacjonarnych sklepach "nic nie ma" (piszę o towarach niszowych) - owszem mogą zamówić za zaliczką, ale co jak się nie spodoba (no i nie dadzą spróbować przed zakupem)? Oczywiście nie piszę o sklepie na Złotej (lub wystawki na FPD czy PS Pl) bo to jest chlubny wyjątek - lubię tam zrobić od czasu do czasu zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...