Skocz do zawartości

Dzień dobry, cześć i czołem!


Tombom

Polecane posty

Witam,
mam na imię Tomek i już od wielu lat "chorowałem" na pióro wieczne.
No i nadszedł ten moment, że się w końcu zdecydowałem i kupiłem na początek Parker IM wraz z tłoczkiem.
Jestem nim totalnie zachwycony!
 
No ale, żeby nie było za pięknie, niestety mam z nim mały (mam nadzieję) problem – mianowicie jeśli pióro poleży trochę, to za "chiny ludowe" nie chce pisać :(
Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy?
Może to wina tuszu, który nie jest najświeższy? Co prawda przechowywany w ciemnym miejscu, szczelnie zakręcony, ale jednak już ma ze 2 lata (Parker QUINK).
A może w tłoczku robi się "podciśnienie", które nie pozwala tuszowi swobodnie spływać?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich "pióromaniaków"!

Edytowano przez Tombom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niszcz pióra! Jeśli chcesz się przekonać o celowości zaślepienia, zrób to wstępnie nieinwazyjnie, np. plastelina, guma do żucia, itp. Ja z tym problemem borykałem się w Parker Vector (w dwóch egzemplarzach). Uległem sugestiom, ale po rozebraniu skuwki okazało się, że to nie tak. O szczelności decyduje wewnętrzny kapturek. Rzeczywisty problem to słaby przepływ spływaka (odpowietrzenie), zbyt ściśnięta stalówka. Kropelka gliceryny do atramentu skutecznie hamuje wysychanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...