Jump to content

Identyfikacja Montblanc - prośba :)


palwlo

Recommended Posts

Witam, zostałem posiadaczem (w "spadku" od dziadka) długopisu / pióra kulkowego firmy Montblanc. Kompletnie nie znam się na tej tematyce, dlatego znalazłem się tutaj. Chciałbym zapytać jak nazywa się model tego długopisu i ile "z grubsza" jest wart. Sprzedawać teraz nie chcę, bardziej zatrzymać na pamiątkę i może kiedyś przekazać go kolejnej osobie, w ostateczności sprzedać. Z tego co się orientowałem produkty tej firmy są trochę warte ale niestety nie mogłem znaleźć jakieś ogólnodostępnej bazy danych. Na ostatniej stronie książeczki nie ma wypełnionych niestety danych o produkcie.

Poniżej zdjęcia modelu i mogę wspomnieć że numer seryjny składa się z dwóch liter i siedmiu cyfr, a dalej napis "GERMANY". Dodam, że długopis ani razu nie był używany, także stan idealnie zachowany.

Bardzo dziękuję za pomoc i fatygę! :)

 

 

Y6jJfa2.jpeg

 

 

6pnBcR3.jpg

Edited by palwlo
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim zdecyduj się czy twoje pisadło jest długopisem czy piórem kulkowym czy czym wreszcie...?

A na wszelki wypadek wpisz sobie "Montblanc + ten numer seryjny" do gugla i zobacz czy przypadkiem takie pisadło nie jest oferowane w kilkunastu lub kilkuset egzemplarzach z identycznym numerem w przeróżnych punktach świata... Niektóre kraje azjatyckie mają bowiem wybitnych specjalistów w produkowaniu tzw. "replik" (czytaj podróbek)... 🙂

Dodatkową nieufność budzi też książeczka gwarancyjna.... in blanco... Osobiście nie znam przypadku kogoś, kto kupując w legalnym sklepie markowy wytwór znanego producenta za paręset euro zgodziłby się zrobić ten zakup z... niewypełniona i niepodbita gwarancją, bez pieczątki sprzedawcy itd...

To tak do refleksji...

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Pablo70 napisał:

:) Akurat jest to najczęściej podrabiany model, zwłaszcza wersja "cienkopis"

Dokładnie tak, jak mówi Kolega. Jeśli masz możliwość, weź ten "spadek" i przejdź się z nim do sklepu sprzedającego Montblanki (albo lepiej - do salonu MB). Tam będziesz mógł porównać sobie swojego z oryginałami (stosowana przez MB "precious resin" jest bardzo specyficzna w dotyku - Azjaci w swoich "replikach" stosują zwykły, chamski plastik).

Na bazie swojego skromnego doświadczenia z oryginał vs replika MB mogę jeszcze dodać, że różnicę widać też w ringach/klipsach (w oryginale sprawiają wrażenie masywniejszych, podróba ma to wykonane z cienkiej blachy), jakości grawerunku i grubości pozłoty (na podróbach schodzi od patrzenia) oraz ogólnym spasowaniu poszczególnych elementów (ma być perfekcyjnie równo, nic ma nie odstawać). Najprostszy sposób podali przedmówcy - numer seryjny w Google i masz mniej więcej jasność :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...