Skocz do zawartości

Identyfikacja Montblanc - prośba :)


palwlo

Polecane posty

Witam, zostałem posiadaczem (w "spadku" od dziadka) długopisu / pióra kulkowego firmy Montblanc. Kompletnie nie znam się na tej tematyce, dlatego znalazłem się tutaj. Chciałbym zapytać jak nazywa się model tego długopisu i ile "z grubsza" jest wart. Sprzedawać teraz nie chcę, bardziej zatrzymać na pamiątkę i może kiedyś przekazać go kolejnej osobie, w ostateczności sprzedać. Z tego co się orientowałem produkty tej firmy są trochę warte ale niestety nie mogłem znaleźć jakieś ogólnodostępnej bazy danych. Na ostatniej stronie książeczki nie ma wypełnionych niestety danych o produkcie.

Poniżej zdjęcia modelu i mogę wspomnieć że numer seryjny składa się z dwóch liter i siedmiu cyfr, a dalej napis "GERMANY". Dodam, że długopis ani razu nie był używany, także stan idealnie zachowany.

Bardzo dziękuję za pomoc i fatygę! :)

 

 

Y6jJfa2.jpeg

 

 

6pnBcR3.jpg

Edytowano przez palwlo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zdecyduj się czy twoje pisadło jest długopisem czy piórem kulkowym czy czym wreszcie...?

A na wszelki wypadek wpisz sobie "Montblanc + ten numer seryjny" do gugla i zobacz czy przypadkiem takie pisadło nie jest oferowane w kilkunastu lub kilkuset egzemplarzach z identycznym numerem w przeróżnych punktach świata... Niektóre kraje azjatyckie mają bowiem wybitnych specjalistów w produkowaniu tzw. "replik" (czytaj podróbek)... 🙂

Dodatkową nieufność budzi też książeczka gwarancyjna.... in blanco... Osobiście nie znam przypadku kogoś, kto kupując w legalnym sklepie markowy wytwór znanego producenta za paręset euro zgodziłby się zrobić ten zakup z... niewypełniona i niepodbita gwarancją, bez pieczątki sprzedawcy itd...

To tak do refleksji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pablo70 napisał:

:) Akurat jest to najczęściej podrabiany model, zwłaszcza wersja "cienkopis"

Dokładnie tak, jak mówi Kolega. Jeśli masz możliwość, weź ten "spadek" i przejdź się z nim do sklepu sprzedającego Montblanki (albo lepiej - do salonu MB). Tam będziesz mógł porównać sobie swojego z oryginałami (stosowana przez MB "precious resin" jest bardzo specyficzna w dotyku - Azjaci w swoich "replikach" stosują zwykły, chamski plastik).

Na bazie swojego skromnego doświadczenia z oryginał vs replika MB mogę jeszcze dodać, że różnicę widać też w ringach/klipsach (w oryginale sprawiają wrażenie masywniejszych, podróba ma to wykonane z cienkiej blachy), jakości grawerunku i grubości pozłoty (na podróbach schodzi od patrzenia) oraz ogólnym spasowaniu poszczególnych elementów (ma być perfekcyjnie równo, nic ma nie odstawać). Najprostszy sposób podali przedmówcy - numer seryjny w Google i masz mniej więcej jasność :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...