Skocz do zawartości

Pióro dla ucznia


ewqj

Polecane posty

Witam

Zastanawiam się nad wyborem nowego pióra wiecznego do 100 złotych. Miałem Parkera Vectora (którego bardzo lubiłem, lecz nie przetrwał próby czasu), a obecnie mam Parkera Jottera. Szukam pióra do pisania w szkole.

Zastanawiałem się nad Lamy Safari oraz Kaweco Classic Sport.

Przy okazji, jakie polecie sklepy, gdzie mógłbym kupić atrament KWZ ink?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lamy, bezproblemowe i duży wybór kolorów (mimo wszystko, do szkoły polecam granatowe lub czarne, ale to już do decyzji), wytrzymałe i rasowe pióro. Jedyny minusik to dedykowane naboje, ale jak masz zamiar lać KWZ ink to jedna paczka, albo startowy nabój wystarczy do zalewania strzykawką :) na dłuuuugo.

A sklep z KWZ polecę  pioromaniak pl albo stacjonarnie Ogrodowa 51, Warszawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Topaz napisał:

Jedyny minusik to dedykowane naboje, ale jak masz zamiar lać KWZ ink to jedna paczka, albo startowy nabój wystarczy do zalewania strzykawką :) na dłuuuugo.

Już dawno poznałem tą sztuczkę jako posiadacz Parkerów :).

10 godzin temu, Topaz napisał:

Polecam Lamy, bezproblemowe i duży wybór kolorów (mimo wszystko, do szkoły polecam granatowe lub czarne, ale to już do decyzji), wytrzymałe i rasowe pióro.

Kiedyś miałem szansę spotkać się z Lamy Safari, ale dla mnie to duże pióro, pomimo faktu, że nie jest o wiele większe od, np. Parkera Vectora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych dwóch piórach moim zdaniem każda decyzja będzie dobra. Kaweco mniejsze, zakręcana skuwka, no i raczej nie da się wygodnie nim pisać bez założenia skuwki na końcówkę korpusu. Lamy większe i ma podgląd ilości atramentu oraz klips - do Kaweco niestety trzeba dokupić oddzielnie. Jedynie przy chęci przejścia na konwerter, Kaweco traci, gdyż dedykowany konwerter ("zwykły" nie mieści się w sporcie, dlatego musi być specjalny do sporta) ma sporo mniejszą pojemność. Reszta to raczej rzecz gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ice napisał:

Jedynie przy chęci przejścia na konwerter, Kaweco traci, gdyż dedykowany konwerter ("zwykły" nie mieści się w sporcie, dlatego musi być specjalny do sporta) ma sporo mniejszą pojemność.

Jak czytałem na forum ten konwerter jest bardzo źle zaprojektowany, ale i tak mi nie przeszkadza napełnianie naboi strzykawką z igłą.

Jak będę miał szansę to postaram się zobaczyć obydwa pióra obok siebie i porównać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ewqj napisał:

Jak czytałem na forum ten konwerter jest bardzo źle zaprojektowany. 

 

Nie przypominam sobie, żebym spotkał się z taką opinią. Mam taki konwerter, używam go i nie zauważyłem nic co mogłoby potwiedzić błędy projektowe. Jest poprostu mniejszy po to, żeby mógł się zmieścić w wyjątkowo krótkim korpusie pióra Kaweco Sport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego pióra używam tylko turkusowego Pelikana 4001, a w konwerterze nie mam żadnych sprężynek, kulek itp., pomimo to pióro pisze bez przerywania - dlatego pewnie nie czytałem tego tematu ;). Być może to zasługa atramentu, być może mam jakiś cudowny konwerter, ale w moim Kaweco w którym mam konwerter od samego początku nie zauważyłem zjawiska opisanego w temacie zacytowanym powyżej. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do szkoły to na pewno nie kaweco sport, zakręcana skuwka i konieczność zakładania jej za każdym razem na korpus będą bardzo uciążliwe. Myślę, że Kaweco Perkeo spełni Twoje oczekiwania i kupisz je za 60-70 zł. Syn używa w szkole Kaweco Perkeo Black i bardzo sobie chwali. Przy wyborze stalówki miej na uwadze, że stalówki Kaweco piszą dosyć cienko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ice Cześć kolego, posiadasz jedno to pióro? Jeżeli tak to na prawdę gratuluje tak udanego egzemplarza. Ja nie miałem takiego szczęścia, przez moje ręce przewinęło się z 11 czy 12 sztuk w tym jedna własna z problemami opisanymi tu na forum, m.in też pod tym postem ww. Te 12 sztuk trafiło do mnie by coś z nimi zrobić, przyznam szczerze że w każdym przypadku nie do końca poradziłem sobie z tymi problemami. W kilku sztukach udało się wyeliminować problem, w kilku innych powrócił po jakimś czasie ale już w mniejszym stopniu jak było przed próbą poprawy. Temat trudny bo to nie jeden problem który powtarza się, skala jest różna, w jednych egzemplarzach problem jest mniejszy, w drugich większy. Osobiście nikomu nie polecę tego pióra, nie mam sumienia by z pełnym przekonaniem polecić to pióro. Osobiście nawet nie patrzę już na te pióra. Jeżeli chodzi o wielkość to są nawet jeszcze mniejsze pióra od Sporta i nie sprawiają problemów. Mam wynalazek który ma średnicę w najgrubszym miejscu 8mm, zakręcaną skuwkę, długość pióra z zakręconą skuwką 88mm, bez skuwki 85mm, skuwka jest tak zrobiona że zakrywa tylko sekcję z 3mm zapasem. Pióro można przedłużyć tą skuwką zakręcając ją na "dupce" pióra, pióro ma nieco ponad 9cm długości. I w takim maleństwie nie ma żadnych problemów, jest popularna gumka jako zbiorniczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie o problemach z piórami można poczytać dość często i dotyczą wielu marek. Skoro twierdzisz, że 11 - 12 sztuk z którymi miałeś kontakt miało tą usterkę, to pewnie coś w tym jest. Mi mały sport bardzo się podoba i kupił bym go jeszcze raz, nawet znając Twoje statystyki. Mój działa rewelacyjnie od kilku lat (być może faktycznie miałem szczęście), więc ja nie mam powodu go krytykować, Ty miałeś inne doświadczenia, i go nie polecasz. Teraz decyzja należy do @ewqj :)

 

 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dodać, wiadomo każdy będzie chwalił to co ma tym bardziej jak "trafił" się dobry egzemplarz. Nienawidzę tego określenia "trafił" ale taka jest paskudna rzeczywistość. Jest tak jak piszesz, problemy występują często i nie ma wyjątków. Temat Kaweco Sport to niekończąca się opowieść, mój przykład to tylko kropelka w tym "oceanie" różnych przypadków które dotykają użytkowników tych piór. W sumie nie powinien pisać o "polecaniu" czy ogólnie wypowiadać się w tej kwestii. Przeważnie tego typu wypowiedzi prowadzą do spięć. Każdy ma swoje własne doświadczenia i najlepiej niech każdy sam je zbiera dla siebie. O tym już przekonałem się na tym forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja staram się raczej skupiać ma ogólnych właściwościach (mały konwerter, brak klipsa, zakręcana skuwka) niż na tym, że zdarzają się wady. Chyba każdy pytający ma świadomość, że pomimo, iż jakieś pióro czy inny przedmiot poleci większość osób, to i tak nie ma żadnej gwarancji, że akurat jemu nie trafi się felerna sztuka i odwrotnie :) Bardzo dobrze to ująłeś, bo tak naprawdę to nie jest polecanie czy odradzanie, a w zasadzie jedynie dzielenie się własnymi doświadczeniami.

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem + widziałem na żywo, chyba zdecyduję się na Lamy Safari. Jeśli uznam, że mi się jednak nie podoba to najwyżej kupię inne pióro, a i tak zdobędę zdanie na temat Lamy Safari.
Polecacie jakieś sklepy, gdzie mógłbym kupić oryginalne Lamy?  Pytam, bo ponoć są często podrabiane.

Lista dalej nie jest zamknięta, więc jeśli znacie inne dobre pióra, które mogłyby mi pasować, to proszę napiszcie o nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewqj napisał:

....jeśli znacie inne dobre pióra, które mogłyby mi pasować, to proszę napiszcie o nich...

Mi  się wyjątkowo spodobało, dobre, solidne, trwałe. Niebawem napiszę opinię z użytkowania. A trafiło do mnie tak:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/51-jakie-pióro-dzisiaj-kupiłeś/?do=findComment&comment=200871

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewqj napisał:

Polecacie jakieś sklepy, gdzie mógłbym kupić oryginalne Lamy?  Pytam, bo ponoć są często podrabiane.

Każdy dobry i porządny sklep papierniczy, czy też specjalizujący się w piórach - tam na pewno będą oryginalne. Polecić mogę np. epiora.pl

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mar napisał:

Każdy dobry i porządny sklep papierniczy, czy też specjalizujący się w piórach - tam na pewno będą oryginalne. Polecić mogę np. epiora.pl

Określenie "Każdy dobry i porządny sklep papierniczy" nie mówi mi zbyt dużo, bo po prostu nie wiem które to takie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ewqj napisał:

Określenie "Każdy dobry i porządny sklep papierniczy" nie mówi mi zbyt dużo, bo po prostu nie wiem które to takie.

Jasne, masz rację - ja znam np. epiora.pl. Ale znany jest też np. Pióromaniak, sklep-scryba.pl, wiecznepiora.eu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...