Skocz do zawartości

W pierwszych słowach mego listu


inkyzen

Polecane posty

Witam wszystkich grzecznie,

podczytuję PWF od pewnego czasu, a teraz proszę o przyjęcie do zacnego forumowego grona.

Pióra wieczne (i upojny zapach Hero Ink) lubię od zawsze, pasjonują mnie dyskusje o modelach/właściwościach piór i atramentów, a obecnie, tzn.od miesiąca, moje piśmiennicze hobby poszerzyło się o pisanie przy użyciu klasycznych stalówek i obsadek.

Poza tym mam słabość do artykułów papierniczych - notatników, brulionów, kalendarzy. Cieszę się, że na FWP jest miejsce także na te parafernalia.

Tyle o sobie, mam nadzieję, ze świeżaki też mogą pisać recenzje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ. :)

podczytuję PWF od pewnego czasu, a teraz proszę o przyjęcie do zacnego forumowego grona.

Przyjmujemy Cię z radością. :)

moje piśmiennicze hobby poszerzyło się o pisanie przy użyciu klasycznych stalówek i obsadek.

A masz jakieś preferencje dot. stalówek? Ja najchętniej używam Gillot'ów, zwłaszcza modelu 303.

Cieszę się, że na FWP

Masz chyba na myśli PWF? :D

Tyle o sobie, mam nadzieję, ze świeżaki też mogą pisać recenzje?

Jasne, każdy może. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś preferencje dot. stalówek? Ja najchętniej używam Gillot'ów, zwłaszcza modelu 303.

Z Gillotów lubię 170. Osławiona 303 nieco mnie rozczarowała, choć to niewątpliwie bardzo porządna stalówka (mam ją w wersji obecnie produkowanej oraz wersję dawną). Obecnie mój nr 1 to Mitchell's 727, fantastyczna, bardzo wybaczająca stalówka, choć niestety trochę za długa do standardowej skośnej obsadki. Poza tym mam jeszcze kilka innych, głównie antycznych stalówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gillotów lubię 170. Osławiona 303 nieco mnie rozczarowała, choć to niewątpliwie bardzo porządna stalówka (mam ją w wersji obecnie produkowanej oraz wersję dawną). Obecnie mój nr 1 to Mitchell's 727, fantastyczna, bardzo wybaczająca stalówka, choć niestety trochę za długa do standardowej skośnej obsadki. Poza tym mam jeszcze kilka innych, głównie antycznych stalówek.

170 tez jest niezła, tylko trochę mała. ;) A tego Mitchell'a może kiedyś spróbuję, skoro tak zachwalasz. :)

Aha, koniecznie wrzuć opis stalówek antycznych, proszę. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 tez jest niezła, tylko trochę mała. ;) A tego Mitchell'a może kiedyś spróbuję, skoro tak zachwalasz. :)

Aha, koniecznie wrzuć opis stalówek antycznych, proszę. ^_^

170 jest rewelacyjna do Spenceriana, widziałam p.Ewę Landowską w akcji z tą stalówką, po prostu kolana miękną. Mam Spenceriana w planach jak się ogarnę nieco z Copperplate'm. Recki stalówek postaram się oczywiście wrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za recenzje. :)

170 jest rewelacyjna do Spenceriana,

Niestety, Spencek jest chyba poza moim zasięgiem. Zwykła w miarę poprawna Miedziana Płyta ledwo mi wychodzi. :(

Choć pewnie za mało ćwiczyłem...

A tak na marginesie, czy to ty jesteś autorem kaligrafii z twego avatarka?

P.S. Mitchell'a 727 kupiłeś pewnie za granicą? Przejrzałem ofertę rodzimych sklepów, i nikt nie ma. Choć może Kaligraf zgodziłby się zamówić...

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...