Jump to content

W-wa 27.11, 14:00 lista chętnych


Ann_gd

Recommended Posts


Tak jak już zapowiadałam wcześniej, chciałabym mieć gotową listę osób chętnych na spotkanie w dniu 27.11.21 r, godz. 14.00. Muszę potwierdzić do środy do 12:00.
Miejsce spotkania bez zmian, Restauracja Ceska, ul. Chmielna 35, Warszawa.
W związku z tym, że orientacyjnie chętnych było blisko 20 osób, restauracja traktuje nas jako zorganizowane spotkanie i mieliśmy ustalone propozycje menu: danie + deser. Przy liczbie gości więcej niż 10 osób doliczany jest serwis 10%. W dodatku, gdybyśmy wszyscy (warunek konieczny!) zdecydowali się na napoje ciepłe/zimne w opcji open bar, wtedy koszty prezentują się następująco:
1. „HOVĚZÍ GULÁŠ“ Gulasz wołowy ze świeżą cebulą i knedlikiem 150 g / Beef stew with fresh onion and bread dumplings + sernik lub Marlenka - 60 zł
2. „VEPŘOVY ŘÍZEK“ Sznycel schabowy z sałatką ziemniaczaną 200 g  / Pork schnitzel with czech potatoes salad + sernik lub Marlenka - 60 zł
3. (wegetariańskie) „SMAŽENÝ SÝR“ Smażony ser podany z frytkami i sosem tatarskim 150 g / Fried cheese, chips and Tartar sauce + sernik lub Marlenka - 50 zł
4. (wegetariańskie na zimno) „CARPACCIO Z ČERVENÉ ŘEPY” Carpaccio z buraka z pieczonym kozim serem, pestkami dyni, rucolą i sosem z suszonych pomidorów 80 g / Beet Carpaccio, baked goat’s cheese, rucola, pumpkin seeds and dreid tomatoes sauce + sernik lub Marlenka - 40 zł


“MARLENKA” tradycyjne ciasto miodowe z orzechami/Traditional honeycake with nuts
„TVAROHOVÝ KOLÁČ” Sernik z polewą czekoladową/Cheesecake with chocolate coating
W tych cenach, aby uniknąć nieporozumień przy rachunku, jest już doliczony serwis. Z góry wiadomo, co i ile wyniesie.
Opcja open bar wydaje się atrakcyjna, bo przykładowe ceny napojów:
napój gazowany/sok: 7zł/8 zł, kawa: 8zł/12 zł, herbata: 9 zł (bez serwisu), a tak płacimy dodatkowo 25 zł do rachunku i temat z głowy.
Czyli: koszt poniesiony na spotkaniu to 65zł/ 75zł /85 zł za osobę. Jest to restauracja, także ten organizacyjny temat składania zamówień wolałam mieć z góry jasno od nich przedstawiony. 
Wiem, że bezglutenowo u nich się nie da, bezlaktozowy deser także nie jest możliwy - te osoby mi to zgłoszą, ja zgłoszę im i wyjątki będą traktowane indywidualnie ;)
Mam nadzieję, że moja spontaniczna potrzeba spotkania się w piórowym gronie zostanie przez was zrozumiana i liczę, że znajdziecie czas na wspólne pióropisanie w tym miejscu i czasie :D organizacja tego jest zajmująca i trochę stresująca, natomiast wolałam mieć z głowy ten temat zamówień i rozliczeń już przed spotkaniem, żeby móc skupić się na stalówkach, atramentach, kolorach i papierach.
To co, widzimy się? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...