Jump to content

Papier POLjet PRIME 90


Guest

Recommended Posts

Jak wielu użytkowników piór poszukuję papieru, który pogodzi umiarkowaną cenę z dobrą jakością. W praktyce oznacza to badanie różnego rodzaju papierów w ryzach pod kątem śliskości, przepuszczalności, chłonności, bieli itd. Gdzieś w sieci wyczytałem, że Poljet Prime 90 może być dobrym wyborem dla użytkownika pióra wiecznego. Kupiłem więc paczkę 250 kartek za kilkanaście złotych.

Po wypróbowaniu mam mieszane uczucia. Strzępienie minimalne, przebijanie też. Atrament wysycha dość szybko. A jednak to papier, który określiłbym mianem "tępego". Pióro nie sunie po nim lekko, ale z pewnym mozołem przemieszcza się. Dla mnie to nie jest papier do szybkiego pisania, a na takim mi zależy. Najmocniej to da się odczuć, kiedy po chwili pisania np. po Oxfordzie przeniosę się na Poljet. Dlatego ten papier nie będzie raczej moim wyborem. Poniżej kilka zdjęć.

poljet90prime001n.jpg

Tu wycinek dla zerknięcia w powiększeniu.

poljet90prime001an.jpg

poljet90prime002n.jpg

I kilka zbliżeń pod różnymi kątami.

poljet90prime003n.jpg

poljet90prime004n.jpg

poljet90prime005n.jpg

poljet90prime008n.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

Mnie kwidzyńskie papiery drukarkowe nie zawodzą, a to dlatego, że oczekuję od nich jedynie poprawnego zachowania w laserówce.

Do pisania/rysowania używam ich tylko w warunkach awaryjnych - wyjąć na szybko z podajnika, zapisać byle co, byle jak i byle czym.

Przy takim podejściu skreślenie piórem jednego zdania nie bywa bolesne. Natomiast na dłuższą metę - to oczywiście nie ten papier.

Link to comment
Share on other sites

Satynowany Mondi 90g jest niezły, ale przy mokrym piórze przebija. Kusi mnie, żeby przetestować 100g, ale od dłuższego czasu nie mogę się wybrać do hurtowni. Po przeprowadzce mam dużo dalej, a godziny otwarcia nie zostawiają dużego pola manewru. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...