Jump to content

Pióro na prezent do częstego pisania


Recommended Posts

Cześć i czołem. Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Zbliża się ważna okazja i chciałabym sprezentować mojemu mężowi pióro. Mąż robi dużo notatek, zarówno prywatnie jak i w pracy. Miał kiedyś sheaffera vfm (również w prezencie ode mnie), pisało mu się nim bardzo dobrze, ale nie wytrzymał częstotliwości używania i po prostu po pewnym czasie pękł i się rozpadł! Mój budżet to powiedzmy 300 zł, może być nieznacznie przekroczony. Pióro powinno cienko pisać, być w miarę możliwości dość lekkie, mieć klasyczny, elegancki wygląd i nie być Parkerem, ponieważ tych kilka dostał od rodziny czy z pracy i żaden mu nie przypasował. 

Z góry dziękuję za wszelkie polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum :) 

Jeśli walczymy w budżecie plus minus 300, to - moim zdaniem - godnymi polecenia pretendentami będą:

- Lamy Studio (pancerne, bezproblemowe, mało wybredne co do atramentów, pisze po wszystkim, możliwość taniej i bezproblemowej wymiany stalówek; z minusów - relatywnie ciężkie, bo ma metalową sekcję stalówki, ale występuje w wersji ze stali szczotkowanej z lżejszą, nie metalową sekcją, ma własny standard nabojów, ale konwerter w zestawie z reguły).

- Faber-Castell Ambition (świetne stalówki, klasyczny, minimalistyczny wygląd, przyjmuje standardowe naboje/konwertery; z minusów - bardzo mała sekcja, nie da się komfortowo pisać, jeśli skuwka jest założona na korpus, pióra w wykończeniu z drewna mają tendencję do pękania).

- Diplomat Esteem (bardzo dobre stalówki, również klasyczny wygląd, również przyjmuje standardowe naboje/konwertery; z minusów - jak dla mnie, wygląd bardzo ascetyczny i pióro jest stosunkowo wąskie, cena nieznacznie wykraczać będzie ponad założony budżet).

Takie trzy, na szybko. Jeśli chcesz coś więcej o tych egzemplarzach, przejrzyj forum. Są dość popularne i ktoś z pewnością popełnił jakąś recenzję :) 

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękuję, to naprawdę bardzo dla mnie pomocne. Sama o piórach nie mam bladego pojęcia. Dlatego też po poczytaniu w internecie tyle, ile mi się udało, dalej już będę kierować się odczuciami czysto estetycznymi. Na tyle, na ile go znam, a znam bardzo dobrze, jestem sobie w stanie wyobrazić obdarowanego piszącego tym Diplomatem. :) Lamy Studio przemawia do mnie swoimi wieloma zaletami, ale no właśnie: sprawia wrażenie dość topornego i widać tę różnicę na wadze, a ta jest tutaj dość ważnym parametrem.

Myślę że jeżeli nie pojawi się inna propozycja, to wybiorę Diplomata Esteem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...