Skocz do zawartości

Oryginał, czy podróbka? Pióro wieczne Parker Sonnet stalowo złote


Tomek7

Polecane posty

Dnia 8.10.2021 o 22:33, Franek napisał:

Już jak to mówią na pierwszy rzut oka spływak od dolnej strony (tej która nie koresponduje ze stalówką potwierdza oryginał. Ma charakterystyczne punkty i zagłębienia.
Ale to spływak. Natomiast stalówka też wygląda na oryginalną. Podróby wyglądały tak:
Fake_Parker_Sonnet_2_480x480.jpg?v=15830

Dalej może ktoś inny się wypowie. Bo ciemna strona mocy też doskonali swój warsztat...

Tu się nie zgodzę, takie stalówki były w starych sonnetach, więc jednoznacznie że to podróbka nie można stwierdzić. Natomiast podrabiano takie stalówki. Na szczęście jest na to czy oryginał czy podróbka najprostszy test. Test magnesu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 23:29, Tomek7 napisał:

Chyba ważne jest, żeby literka była w kółku. U mnie na szczęście tak jest.  Dziękuję za zdjęcie do porównaa.

Niekoniecznie musi być w kółku, mam sonneta z 1997 na 100% oryginał i nie mam kółka, pióro od nowosci u mnie, więc spływak też nie jest zmieniony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zurek Kolega Franek ogólnie opisał podróbki Sonneta, masz rację odnośnie stalówek ale @Franekteż ma rację tylko jego opinia wymaga małego sprostowania. W podróbkach, szczególnie w paskudnych Chińskich podróbkach, wsadzane są "blaszki" które nie pasują do nabitych oznaczeń "rocznika" P.Sonnet. Nagminnie robią ten błąd lub jest to zabieg celowy by mieć podkładkę od potencjalnych roszczeń. Parker cyklicznie odświeża paletę swoich modeli piór, zmieniają się wzory, wzór grawerunku na stalówce. Najbardziej paskudne podróbki mają stalówki które nie pasują do danego rocznika P.Sonnet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja, w nowych sonnetach te stalówki nie występowały, filmik i strona z pierwszych postów też odnoszą się do podróbek nowych sonnetów. Starych chyba nie podrabiali. Ale z tej strony oraz z filmu można wnioskować że spływaki i stalówki w podróbkach nowych sonnetów są ze starej serii. Natomiast co do dziurki w spływaku to i w jednej i w drugiej wersji występuje, w nowej dodatkowo oznaczenie grubości stalówki jest w kółku. W starej kółka nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...