Skocz do zawartości

Pióro z zakrecaną skuwką


Polecane posty

Dzień dobry,

Już jakiś czas przymierzam się do zakupu nowego pióra, ale jakoś nie mogę rozstać się z obecnym.
Mam Faber-Castell seria Ambition.

Niestety, skuwka się wyrobiła i zaczyna coraz bardziej irytować mnie zaschnięty atrament, tudzież czasami rozchlapany w piórniku i niestety ciągle wypadająca skuwka.
Piórem piszę sporadycznie, dlatego też szukam czegoś z przede wszystkim zakręcaną skuwką i może jakimś systemem, który zapobiegnie szybkiemu zasychaniu atramentu — chyba że jest to kwestia również atramentu? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. A, budżet, tak do 500 zł.

Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GrzegorzB napisał:

Piórem piszę sporadycznie, dlatego też szukam czegoś z przede wszystkim zakręcaną skuwką i może jakimś systemem, który zapobiegnie szybkiemu zasychaniu atramentu

Przy takim wymaganiu warto zwrócić uwagę na Sailora. Mają one specjalny mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem. No i oczywiście pod innymi względami to też fajne pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patefonik napisał:

Przy takim wymaganiu warto zwrócić uwagę na Sailora. Mają one specjalny mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem. No i oczywiście pod innymi względami to też fajne pióra.

Nie wiem jaki mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem posiada Sailor, bo po tygodniu potrafi mieć minimalny problem ze startem.

Może chodziło Ci o pióra Platinum? Tam jest kapturek na sprężynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...