Skocz do zawartości

Stare pióra wieczne Inco / Inco Extra / Lucky 12 / Hero 542 / Hero 330 / Hero 329 / Wing Sung 612 - prośbą o identyfikacje


PanArBuzz17

Polecane posty

Witam wszystkich, 

 

Sprzątając mieszkanie po Dziadkach, znalazłem 8 różnych piór wiecznych (długopisów?) z epoki PRL i zmian ustrojowych. Kilka z nich, chińskiej produkcji wciąż w opakowaniach, nie używane. 2 są polskie Inco,  jedno pióro nie zonaczone. Nie znam się na tym, ale mam prośbę o identyfikację co to jest, czy one wciąż działają, czy można dostać naboje (?) czy fiolki z atramentem. Pewnie będę chciał to sprzedać, więc poprosiłbym o ewentualną orientacyjna cenę czy to coś warte...

 

Lepszej jakości zdjęcia dodam na prośbę, bo tu się nie ładują. 

 

Dziękuję bardzo!

IMG_20210813_084840a.jpg

IMG_20210813_085205a.jpg

IMG_20210820_093458a.jpg

IMG_20210820_093537a.jpg

IMG_20210820_093635a.jpg

IMG_20210820_093744a.jpg

IMG_20210820_093843a.jpg

IMG_20210820_093921a.jpg

Edytowano przez PanArBuzz17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "nie używane" - nieużywane - mają wartość sentymentalną i najlepiej wystawić je na jakimś aukcyjnym portalu z opcją "licytacji". Jak to się mówi "rynek" zweryfikuje ich wartość. Natomiast pióra INCO w stanie NOS (czyli New Old Stock) "chodzą" po ok. 100 zł, może troszkę więcej. Przynajmniej za tyle ludzie je wystawiają. Tu też doradziłbym wystawienie ich na licytacji. Może się okazać, że jakiś pasjonat da nieco więcej. Ale to mało prawdopodobne, bo jednak te pióra mają wartość raczej tylko sentymentalną. Wykonanie typowe dla czasów PRL - czyli delikatnie mówiąc: "takie sobie". Pytasz o naboje... To są pióra napełniane za pomocą saków lub jak w przypadku INCO - tłoczka, więc naboje odpadają. Potrzebny atrament w butelce. Mam pewne wątpliwości co do tego pióra poniżej, może ktoś z Forumowiczów się wypowie:

IMG_20210813_085205a.thumb.jpg.93f06ade4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo napisał:

Mam pewne wątpliwości co do tego pióra poniżej, może ktoś z Forumowiczów się wypowie:

IMG_20210813_085205a.thumb.jpg.93f06ade4

Mam takie, bardzo, bardzo podobne. To chińczyk z nakręcaną stalówką. Kupiłem nie tak dawno, ale jako old stock z duuużym😉 rabatem, chyba rzeczywiście czyścili magazyny. Tylko, że moje dużo ładniejsze😍😄, serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Klerk napisał:

Mam takie, bardzo, bardzo podobne. To chińczyk z nakręcaną stalówką. Kupiłem nie tak dawno, ale jako old stock z duuużym😉 rabatem, chyba rzeczywiście czyścili magazyny. Tylko, że moje dużo ładniejsze😍😄, serio.

No i mamy jasność w temacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni podpisując się pod zdaniem PT poprzedników i przedpiśców chciałbym tylko powiedzieć @PanArBuzzowi17, żeby nie robił sobie zbytnich nadziei na sprzedaż... Tego typu piór chińskich jest na świecie pewnie kilkaset milionów, ich jakość jest z reguły bardzo mizerna, a zapotrzebowanie na nie - prawie zerowe...

Piór Inco jest zdecydowanie mniej, ich jakość jest przeraźliwie niska, walory estetyczne mocno dyskusyjne, nie wiem czy ktoś je zbiera, ale 100 pln sugerowane przez @Pabla wydaje się grzeszyć ogromnym optymizmem...

To napisawszy życzę jednak powodzenia, może akurat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinEck napisał:

..Piór Inco jest zdecydowanie mniej, ich jakość jest przeraźliwie niska, walory estetyczne mocno dyskusyjne...

Owszem, walory estetyczne, renoma marki,... tak, ale własności piśmiennicze (stalówka!!!) to inna bajka! Są znakomite i dorównują złotym stalówkom z II-połowy XX w. Sprężyste, elastyczne, rozszerzana wariacja kreski (nie jest to fleks), na ogół tęgości M-B, takie ziarno daje duże możliwości dalszego szlifu. Mam takie, Inco Astra, itp., nie ma ich w prezentowanym zestawie. Podobne własności ma jeszcze Waterman Hemisphere z lat '90-2000, ale wariacja linii już nie taka😕. Łezka się w oku kręci, z jakiego powodu tego już nie ma? Czy już wszyscy wolą gwoździe jak długopisy, np. Parker Sonet 18K, a jednak gwóźdź, chociaż pisze niezawodnie i gładko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klerk napisał:

np. Parker Sonet 18K, a jednak gwóźdź

Kurcze nie do końca gwóźdź. Niedawno sprzedałem Sonneta Metro ze stalówką złotą rodowaną (tak przy okazji to już dla mnie polewanie czekolady lukrem :)) I wiecie, że to było elastyczne?!! Sam się zdziwiłem. No fakt, że fleks to żaden był, ale pisało się tym cud miód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcinEck napisał:

100 pln sugerowane przez @Pabla wydaje się grzeszyć ogromnym optymizmem...

Marcinie, sam wiesz, że jestem sentymentalny i gdybym trafił na N.O.S z taką stalóweczką o jakiej @Klerk był łaskaw wspomnieć, to bym kupił bez wahania. Rozmarzyłem się :)...

Edytowano przez Pablo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...