Jump to content

Pelikan Hub 2021 - odwołany


Topaz

Recommended Posts

Pewnie już wiecie, ale wrzucam dla formalności informację jaką dostałem od Pelikana:

DRODZY FANI

Pelikan Hubs.

Nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie i długo zastanawialiśmy się nad dostępnymi opcjami. Mieliśmy nadzieję, że w 2021 roku odłożymy Covid-19 na bok i zaczniemy od nowa.

Z ciężkim sercem musieliśmy jednak ponownie zrezygnować z Pelikan Hubs w bieżącym roku.

Pelikan Hubs to międzynarodowe spotkanie, na którym wszyscy miłośnicy pióra i fani Pelikana na całym świecie spotykają się na wspólnych spotkaniach w swoim ulubionym mieście.

Niestety, obecna sytuacja pandemiczna wciąż nie jest na tyle bezpieczna, abyśmy mogli organizować spotkania w większym gronie.

Dlatego toczyła się intensywna dyskusja, czy platforma cyfrowa może być odpowiednią alternatywą. Odbyliśmy wiele rozmów potwierdzających, że osobista wymiana wrażeń i opinii, wypróbowanie różnych modeli piór i tuszy, a przede wszystkim osobiste rozmowy to najważniejszy element takich spotkań.

Dlatego postanowiliśmy zachować ten specjalny format w jego pierwotnym kształcie i ponownie go wykorzystać w 2022 roku. Mamy wielką nadzieję na zrozumienie naszej decyzji, gdyż kierowaliśmy się bezpieczeństwem i komfortem wszystkich uczestników.

Oczywiście chcemy pozostać w stałym kontakcie z naszymi wszystkimi fanami i rozwijać ofertę nowych produktów. Robimy to z miłości do pisania

Wkrótce przedstawimy Ci szczegóły,

Pelikan Hubs.

 

Link to comment
Share on other sites

Też do mnie dotarła ta wiadomość i oczywiście zasmuciła mnie...

Dodatkowo zaintrygował mnie w załączonym tekście taki fragment : "...wypróbowanie różnych modeli piór i tuszy ..."

To smutne, że skorzystano albo z tłumaczenia automatycznego albo tłumacza miernego....

☹️😩🥵

Link to comment
Share on other sites

@MarcinEck, też zauważyłem, ale już się przyzwyczaiłem do takich tłumaczeń, przykre, że nie poświęcają już tyle uwagi, co kiedyś do budowania wizerunku. A może... "tuszem roku 2022 został..."

Nadal uważam, że księgowi Pelikana z ulgą przyjęli, że nie muszą budżetować Hub'a i... jakoś i tak ludzie będą kupować. "Przecież to Pelikan. "

Link to comment
Share on other sites

Wielka szkoda, taka fajna wymówka to była na spotkanie piórowe. W sumie i tak mają ostatnio dużo na głowie, problemy kadrowe, ostatnio nawet odsprzedali jakieś centrum logistyczne. To przez te drobinki w tegorocznym atramencie, to ich wina :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 20.08.2021 o 23:46, ddntp napisał:

To przez te drobinki w tegorocznym atramencie, to ich wina :D

W tuszu 😉

Tłumaczy się teraz byle szybko i tanio, niestety zatracanie ojczystego języka widać coraz wyraźnie w kolejnych polskawych artykułach i publikacjach. Część to oczywiście kwestia żyjącego języka ("pióro od Pelikana"), duża część to jednak niechlujstwo.

Szkoda imprezy, obawiam się że zjawisko będzie postępować, a gdy działy księgowe raz się nauczą jak się obyć bez tych kosztów, trudno będzie wyasygnować budżet na odnowienie tak przestarzałych form komunikacji acz pisanie piórem wiecznym po papierze to też dosyć przestarzała forma komunikacji, za to jaka przyjemna 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...