Skocz do zawartości

Pelikan Hub 2021 - odwołany


Topaz

Polecane posty

Pewnie już wiecie, ale wrzucam dla formalności informację jaką dostałem od Pelikana:

DRODZY FANI

Pelikan Hubs.

Nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie i długo zastanawialiśmy się nad dostępnymi opcjami. Mieliśmy nadzieję, że w 2021 roku odłożymy Covid-19 na bok i zaczniemy od nowa.

Z ciężkim sercem musieliśmy jednak ponownie zrezygnować z Pelikan Hubs w bieżącym roku.

Pelikan Hubs to międzynarodowe spotkanie, na którym wszyscy miłośnicy pióra i fani Pelikana na całym świecie spotykają się na wspólnych spotkaniach w swoim ulubionym mieście.

Niestety, obecna sytuacja pandemiczna wciąż nie jest na tyle bezpieczna, abyśmy mogli organizować spotkania w większym gronie.

Dlatego toczyła się intensywna dyskusja, czy platforma cyfrowa może być odpowiednią alternatywą. Odbyliśmy wiele rozmów potwierdzających, że osobista wymiana wrażeń i opinii, wypróbowanie różnych modeli piór i tuszy, a przede wszystkim osobiste rozmowy to najważniejszy element takich spotkań.

Dlatego postanowiliśmy zachować ten specjalny format w jego pierwotnym kształcie i ponownie go wykorzystać w 2022 roku. Mamy wielką nadzieję na zrozumienie naszej decyzji, gdyż kierowaliśmy się bezpieczeństwem i komfortem wszystkich uczestników.

Oczywiście chcemy pozostać w stałym kontakcie z naszymi wszystkimi fanami i rozwijać ofertę nowych produktów. Robimy to z miłości do pisania

Wkrótce przedstawimy Ci szczegóły,

Pelikan Hubs.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do mnie dotarła ta wiadomość i oczywiście zasmuciła mnie...

Dodatkowo zaintrygował mnie w załączonym tekście taki fragment : "...wypróbowanie różnych modeli piór i tuszy ..."

To smutne, że skorzystano albo z tłumaczenia automatycznego albo tłumacza miernego....

☹️😩🥵

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinEck, też zauważyłem, ale już się przyzwyczaiłem do takich tłumaczeń, przykre, że nie poświęcają już tyle uwagi, co kiedyś do budowania wizerunku. A może... "tuszem roku 2022 został..."

Nadal uważam, że księgowi Pelikana z ulgą przyjęli, że nie muszą budżetować Hub'a i... jakoś i tak ludzie będą kupować. "Przecież to Pelikan. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.08.2021 o 23:46, ddntp napisał:

To przez te drobinki w tegorocznym atramencie, to ich wina :D

W tuszu 😉

Tłumaczy się teraz byle szybko i tanio, niestety zatracanie ojczystego języka widać coraz wyraźnie w kolejnych polskawych artykułach i publikacjach. Część to oczywiście kwestia żyjącego języka ("pióro od Pelikana"), duża część to jednak niechlujstwo.

Szkoda imprezy, obawiam się że zjawisko będzie postępować, a gdy działy księgowe raz się nauczą jak się obyć bez tych kosztów, trudno będzie wyasygnować budżet na odnowienie tak przestarzałych form komunikacji acz pisanie piórem wiecznym po papierze to też dosyć przestarzała forma komunikacji, za to jaka przyjemna 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...