Skocz do zawartości

Pióro Kulkowe - Splywak


Polecane posty

Cześć wszystkim,

jestem dość świeży w tematach piór i niedawno do kompletu swojego „wiecznego” watermana hemisphere dokupiłem pióro kulkowe J. Herbin.

Nie do końca jest dla mnie jasna zasada działania spływaka. Po wsadzeniu naboju zauważyłem dzisiaj wyciek atramentu do „uchwytu” ze spływakiem jak na załączonym zdjęciu (charakterystyczny „pasek” z atramentu i atrament zbierający się u podstawy spływaka).

Czy to jest normalne? Jak się czyści coś takiego?

 

Z góry dzięki za pomoc. 

6CEB75C1-C9AD-4C2A-B5E7-6E4614902877.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za informacje :)

A wiesz może jak zlikwidować problem przerywania? Pióro momentami pisze bardzo cienko i „urywa” niektóre linie, a po chwili wszystko wraca do normy. Pokombinuje z innymi atramentami (bo aktualnie mam nabój wrzucony przez fabrykę), ale gdyby problem trwał cały czas to istnieje jakieś rozwiązanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno -bo teraz zauważyłem, że pytasz: "jak się to czyści"? Tego się nie czyści. Tak ma być. Można płukać pod bieżącą wodą, ale niewiele to daje. Natomiast pisałem tu gdzieś w poprzednich postach, że spływak można sposobem wyciągnąć (przynajmniej z Platinum). Trzeba sobie zrobić do tego odpowiedni przyrząd (haczyk). Nie wiem czy w Herbin'ie też tak się da. Pewnie tak. Spływak ma na końcu zgrubienie i jest wepchnięty na "klik".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...