Jump to content

Pioro dla kobiety

Recommended Posts

Szukam pomyslu na pioro dla kobiety. Raczej do okazjonalnego stosowania. W tej chwili moj typ to Cross Botanica - ale moze macie pomysl na cos ciekawszego. Budzet dajmy ns to do 500 zl, jak trzdba to ewentualnie ciut wiecej

Pozdrawiam

Trzy i pół roku temu kupiłem Cross Botanica Czarny Pierwiosnek – moim zdaniem bardzo ładne i dobrze piszące pióro, ale ma wadę (powiedziałbym że fabryczną) – barwnik blednie po czasie. Po półtora roku od zakupu wymieniałem korpus i skuwkę w ramach rękojmii (wymiana bez problemów), ale teraz znowu jest wyblakłe. Przed zakupem warto by poczytać, czy nadal mają ten problem, czy może już to poprawili, oraz czy inne modele Botaniki też takie są...

Po dwu latach od wymiany znowu wygląda to tak jak na fotce http://chamera.eu/fotki/botanica2.jpg

Przy piórze za ponad 300 zł taka wada jest wkurzająca...

Do okazjonalnego stosowania proponowałabym pióro zakręcane, trochę większa pewność, że nie zaschnie. Pelikan M200 chociażby. 

Lub coś z japońskich, Platinum Procyon, one mają wprawdzie swój system naboi, ale atramenty mają spoko. System niezasychania przez nich stosowany też będzie na plus, jeśli pióro ma być sporadycznie stosowane. 

10 godzin temu, Buka napisał:

M200 odpada. Nie podoba mi sie :)

Nie przesadzajmy tez z tym "okazjonalnym stosowaniem". Priorytet to raczej cos co wyraznie podkresli kobiecy charakter piora.

Tej wersji trudno zarzucić brak kobiecego charakteru ;)

Pioro-wieczne-PELIKAN-M200-Pastel-Green.

Zdjęcie z https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PELIKAN-M200-Pastel-Green-Edycja-specjalna/4276

Edited by Ice