Skocz do zawartości

Długopis Parker Sonnet Fougere & Black nr kat.: 2102302 - podróbki?


wjjeziorski

Polecane posty

Cześć! 

z okazji obrony mgr najbliższa chciała sprawić mi pamiątkę. Padło na długopis Parker Sonnet Fougere & Black.

Niestety pech chciał, że jego dostępność w PL w sprawdzonych źródłach jest praktycznie zerowa - u producenta (oficjalnego dystrybutora - sklepparker.pl itd., u autoryzowanych sprzedawców też).

Jedyny sklep, w którym jest dostępny, to sklep allegro pod nazwą MegaWyprawka (sprzedający prowadzi firmę pod nazwą: 

Bogdan Matuszczak
IMPORT - EXPORT - HANDEL BOGDAN MATUSZCZAK
Ciesielska 9
71-897 Szczecin
NIP: 8512399825
 
Poniżej link do produktu na allegro:
 
 
Przed zakupem chciałem upewnić się, że produkt jest w ogóle dostępny (bo wisi na kilku stronach z takim dopiskiem, po czym po telefonie okazywało się, że nie ma go na stanie).
 
Dostałem odpowiedź, że wysyłka jednej sztuki w 24h, zaś większej liczby w 48h.... Wydaje się to nieco niepokojące biorąc pod uwagę niedostępność na rynku. Powstaje więc pytanie, czy te długopisy podrabiają? Jak rozpoznać podróbkę tego konkretnego modelu? 
 
Jak paka przyjdzie (powinna być piątek - poniedziałek), to wstawię tu dokładne zdjęcia. 
 
Mógłbym sprawdzić, czy rzeczywiście ma na sobie złoto (np. kwasem), ale zostanie ślad i będzie wówczas problem ze zwrotem.
 
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomoc!
Edytowano przez wjjeziorski
interpunkcja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wjjeziorski napisał:

Mógłbym sprawdzić, czy rzeczywiście ma na sobie złoto (np. kwasem), ale zostanie ślad i będzie wówczas problem ze zwrotem.

Nawet nie próbuj. To są przedmioty seryjnie pozłacane. Warstwa nieco grubsza niż 0,5 mikrometra. To nie jest jeszcze złocenie (coś pośredniego pomiędzy pozłotą, a złoceniem), a już na pewno nie platerowanie. Kontakt z kwasem (pewnie miałeś na myśli stężony np. HCL) odradzam. Takie cienkie powierzchnie galwaniczne mają niewidoczne gołym okiem, a nawet pod lupką - mikropory. Kwas wniknie w podłoże (mosiądz) i masz pozamiatane. Grube powierzchnie to co innego. Ale też bym uważał z metodą "na kwas". Są bardziej wyrafinowane metody sprawdzania powłok metalicznych, bez ryzyka uszkodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to Sonnet podrabiany kiedyś miał i najpewniej dalej ma 5-6 "piórek" wygrawerowanych na klipsie. Ponad to mają jeszcze nierówno wmontowaną kropkę z metalu pokrytego laką na końcach pióra. Sam się w takiego niegdyś - niechcący - zaopatrzyłem.

Moim zdaniem najlepiej będzie jeśli sprawdzisz dokładnie wygląd pióra i przyrównasz kropka w kropkę z wrzuconym zdjęciem, które przedstawia oryginalnego Sonneta. Chociaż i wtedy nie byłbym pewien oryginalności, ze względu na podejrzane zachowanie sprzedającego, które opisałeś.

Ja, że tak powiem... chyba przerobiłem temat. "Czarna laka" zeszła z pióra, teraz mam mosiężnego "Sonneta".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo dzięki za uwagę, ale jak widzisz metodę na kwas odrzuciłem z góry, o czym chciałem już od razu poinformować ew. czytelników. 
 

@SebaMo dzięki! Ostatecznie okazało się, że sprzedawca miał ostatnia sztukę gdzieś w szufladzie i pierwsza informacja była po prostu błędna. W dodatku w międzyczasie sprzedała im się w sklepie stacjonarnym. Aukcję tego modelu od razu zdjęli, a mi zaproponowali z dopłata długopis Parker sonnet fougere gt w wersji srebro + złoto nr kat.: 2102149.
 

Z uwagi na całe zamieszanie ustaliłem cenę 920 zł brutto z wysyłka i wkład za free. Jest więc jeszcze drożej. Model też jest trudno dostępny, choć chyba nie aż tak jak black gt.

link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/dlugopis-parker-sonnet-fougere-gt-2102149-10035283564

Pisałeś o piórach, z nimi jest chyba nieco prościej z uwagi na różnice w wykonaniu stalówki. 

Dzięki za uwagę co do skuwki i liczby piór, przyjrzę się! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...