Skocz do zawartości

Powitanie


stjust

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Od paru tygodni przeglądam to forum, czas się przedstawić :) 

Pióra uwielbiam "od zawsze". Pierwsze poważne pióro kupiła mi moja Mama w sklepie - komisie z używanymi piórami w Łodzi. Nie pamiętam dokładnie ulicy,  ale były to okolice Narutowicza - Rewolucji. Pióro to był srebrny, wiekowy Waterman z tłoczkiem na taką "gumkę". Były to późne lata 80-te. Pisałam tym piórem całą podstawówkę i chyba później też. Niestety zaginął w otchłani dziejów. Ale do dzisiaj mam słabość do srebrnych piór :), pewnie dlatego kupuję głównie czarne.

Od tego czasu kupiłam masę piór, na studiach to były głównie niskobudżetowe Parkery i Watermany, potem długo pisałam Sheafferem z taką nakładaną stalówką, bardzo fajnym.  Gdy zaczęłam pracować za jedna z pierwszych pensji kupiłam w warszawskim bazarniku Montblanca Starwalkera, czarno - stalowego.   Ten Montblanc wtedy to było ziszczenie moich marzeń i nigdy nie zapomnę tego uczucia gdy szłam Nowym Światem z tym piórem w torebce :)  Mam je do dzisiaj i bardzo lubię. Jedyną jego wadą jest to, że jest tylko na naboje.

W tej chwili moimi ulubionym piórami jest czarne Lamy 2000, Montblanc 146 (niestety teraz w serwisie) oraz najnowszy nabytek - Pelikan 605 Stresemann. Tym ostatnim jestem po prostu zachwycona, ale może to magia nowości. 

Do piór mam stosunek użytkowy, lubię nimi pisać. Nie kolekcjonuję ich, pozbywam się takich z którymi nie mam chemii. 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i biegnę przeczesywać forum w poszukiwaniu atramentowych inspiracji. 

 

Justyna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Justyno na forum. 🙂

Cieszę się ogromnie, ze to ja mam zaszczyt jako pierwszy, przywitać Cię w tym gronie.

Twoja historia jest.... bardzo bliska temu, co ja akurat sądzę o piórach z jednym małym wyjątkiem - ja mam ustalony maksymalny budżet, którego nie przekroczę przy kupowaniu piór. I też to pióro musi być mi potrzebne. No czasami kupuję dla kogoś, jako prezent. Ale to już trochę inna historia...

Jeszcze raz witamy na forum i zapraszamy do lektury i pisania twórczych postów. 🙂

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...