Skocz do zawartości

Poszukuję pióra do 150 zł


Polecane posty

Siemano, przedstawię krótko swój problem. Od około roku piszę Parkerem Vectorem, właściwie to moje pierwsze pióro którym piszę tak na poważnie (1 klasa liceum), i zaczynam się rozglądać za czymś lepszym, bo nie pisze się nim najlepiej, nie zawsze jest płynne i czasami skrobie. Macie jakieś do polecenia? Zależy mi na raczej niskiej wadze, stalówce F lub EF (moje litery są bardzo ciasne, więc przy grubszej kresce by się zlało wszystko) i możliwości użycia konwertera. Dzięki za odpowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blamar napisał:

Lamy Safari/Al-Star, Pilot MR, Sheaffer VFM, Cross Bailei. Tego ostatniego nie miałem ale wpadł mi w oko :)

Ten sheaffer vfm (zresztą jak wszystkie sheaffery) wpadł mi w oko, tylko jak będzie z wagą? Wiadomo jak to jest na lekcjach - trzeba pisać dość dużo i dość szybko, i nie chcę, żeby ręka mi się męczyła.

Edytowano przez Brozi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz dobre lekkie pióro z cienką stalówką i konwerterem, a możesz poczekać na dostawę to zamów sobie na Ali Pilot 78G ze stalówką F (konwerter przeważnie w zestawie). Do koszyka dorzucić kilka stalówek WingSung EF (ta sama grubość co F Pilota). W szkole pióro lubi upadać więc dobrze mieć w zapasie ze 2 stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blamar napisał:

A jak chcesz dobre lekkie pióro z cienką stalówką i konwerterem, a możesz poczekać na dostawę to zamów sobie na Ali Pilot 78G ze stalówką F (konwerter przeważnie w zestawie). Do koszyka dorzucić kilka stalówek WingSung EF (ta sama grubość co F Pilota). W szkole pióro lubi upadać więc dobrze mieć w zapasie ze 2 stalówki.

Jest z plastiku, tak? Nie będę ukrywał, że wygląd też ma znaczenie, ale zdaje sobie sprawę z tego, że w tym budżecie to raczej kwestia drugorzędna. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Brozi napisał:

Jest z plastiku, tak? Nie będę ukrywał, że wygląd też ma znaczenie, ale zdaje sobie sprawę z tego, że w tym budżecie to raczej kwestia drugorzędna. 

 

Tak to plastik. Faktycznie po wzięciu do ręki sprawia wrażenie "taniego". Ogólnie wygląda całkiem ok. Może nie zrobi wrażenia na formalnym zebraniu czy konferencji firmowej ale według mnie do szkoły jest bardzo ok. Lekkie, doskonale leży w dłoni, nie męczy ręki, a dodatkowo jest zakręcane, co zmniejsza ryzyko przypadkowego otwarcia i zabrudzenia wszystkiego co znajdzie się w pobliżu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do Pilotów 78G często pojawiały się narzekania na ostre, skrobiące stalówki. Zresztą tego modelu już nie kupisz, jest 78G+, w zasadzie to samo, z jakimiś nieistotnymi różnicami, ale czy stalówki lepsze?

Stalówki WingSung EF z klonów tego Pilota - w większości drapią, można trafić takie z przyjemnym feedbackiem, ale trzeba mieć szczęście (miałem ich osiem lub dziesięć, ze dwie może były ok).

Gdybym był na Twoim miejscu, brałbym Lamy, jeśli nie przeszkadza Ci wygląd pióra i kształt sekcji. Rozmiar EF, bo ziarna stalówki Lamy mają dość grube. Są łatwo dostępne, więc jeśli mieszkasz w jakimś większym mieście, to możesz przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tom_ek napisał:

W odniesieniu do Pilotów 78G często pojawiały się narzekania na ostre, skrobiące stalówki. Zresztą tego modelu już nie kupisz, jest 78G+, w zasadzie to samo, z jakimiś nieistotnymi różnicami, ale czy stalówki lepsze?

Stalówki WingSung EF z klonów tego Pilota - w większości drapią, można trafić takie z przyjemnym feedbackiem, ale trzeba mieć szczęście (miałem ich osiem lub dziesięć, ze dwie może były ok).

Gdybym był na Twoim miejscu, brałbym Lamy, jeśli nie przeszkadza Ci wygląd pióra i kształt sekcji. Rozmiar EF, bo ziarna stalówki Lamy mają dość grube. Są łatwo dostępne, więc jeśli mieszkasz w jakimś większym mieście, to możesz przetestować.

Niestety Lamy jest dla mnie raczej brzydkim piórem, i chyba będę się decydował na parkera IM, tylko że tą nowszą rewizję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wymiana Vectora na IM nie wpłynie znacząco na komfort użytkowania. Oczywiście mogę się mylić, bo IM miałem dawno temu w "starej wersji" i tak jak szybko go kupiłem zachwycony wyglądem tak samo szybko się go pozbyłem rozczarowany problemami, które sprawiał w trakcie użytkowania. Chociaż muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczył Parker Frontier kupiony okazyjnie kilka miesięcy temu w Biedronce za niecałe 30 zł dla syna do szkoły. Młody woli nim pisać niż Kaweco Perkeo, którego używał od dłuższego czasu. Więc jeżeli jesteś zdecydowany, nie ma co się zastanawiać. Nie spróbujesz, nie będziesz wiedział. Może akurat będzie ok a jak nie to zawsze możesz sprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2021 o 21:00, tom_ek napisał:

Jeśli nie boisz się piór używanych - to sprawdź Sheaffera 330 lub 440 (to samo, różnią się skuwką): lekkie (ale też małe), pasują do nich współczesne konwertery, dobre stalówki, oryginalne i ładne.

Tylko gdzie je kupić? :) Sam szukam 440 Imperiala, a i 330 bym nie pogardził bo 30 lat użytkowania nieprzerwanie robi swoje, pisze nadal wspaniale i jest to mój Święty Gral wśród piór, ale korpus się już ciut porysował. A i w razie czego przydało by się zapasowe.

Edytowano przez Pinky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2021 o 21:37, Brozi napisał:

Siemano, przedstawię krótko swój problem. Od około roku piszę Parkerem Vectorem, właściwie to moje pierwsze pióro którym piszę tak na poważnie (1 klasa liceum), i zaczynam się rozglądać za czymś lepszym, bo nie pisze się nim najlepiej, nie zawsze jest płynne i czasami skrobie. Macie jakieś do polecenia? Zależy mi na raczej niskiej wadze, stalówce F lub EF (moje litery są bardzo ciasne, więc przy grubszej kresce by się zlało wszystko) i możliwości użycia konwertera. Dzięki za odpowiedzi ;)

Spróbuj może inaczej: poklikaj sobie w internecie (Alieexpress, Allegro, sklepy internetowe) i pokaż które Ci się podobają. Pióra kupuje się "oczami" i przede wszystkim ma się podobać, dopiero potem idą własności pisarskie. Bo jak widisz każdy da swoje propozycje i dalej nie będziesz wiedział co wybrać 🙂

VFM jest bardzo fajne, ale czuć w nim chińską plastikowość (sekcja!), no i mało wdzięcznie się starzeje. TWSBI Eco powinno Ci się spodobać, bo jest lekkie, ale to praktycznie 100% plastik. 76g to japończyk, ale też plastik. Dobrze pójść do jakiegoś sklepu i sobie "podotykać", wtedy łatwiej oszacować czy waga jest OK, czy punkt ciężkości jest OK i czy laski na to lecą 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2021 o 20:02, Brozi napisał:

Niestety Lamy jest dla mnie raczej brzydkim piórem, i chyba będę się decydował na parkera IM, tylko że tą nowszą rewizję.

Jest jeszcze Lamy Ion za niecałe dwie stówki i za lekko ponad dwie da się wyrwać Lamy Studio w szczotkowanej stali i z sekcją, która nie jest śliska. Oba pióra co prawda nie są lekkie, ale mają sensowne sekcje (nie "trójkątne") i wymienne stalówki (klasyczne Z50). Za dolca lub dwa kupisz porządne EF na Alie, które bez problemu wsadzisz na miejsce oryginału.

Co do innych, np. japończyków, to w najbliższym zasięgu jest chyba Platinum Prefounte - cienkie stalówki 0.3 piszą dość gładko. Pióro jest co prawda z półprzeźroczystego plastiku, ale w wersji ciemnoniebieskiej (nie pamiętam dokładnie nazwy wykończenia) wygląda całkiem nieźle. No i nie kosztuje kroci, ca. 60zł. Konwerter co prawda do tanich nie należy, ale możesz sobie z tego piórka zrobić zakraplacz lub napełniać strzykawką nabój, który dostaniesz w komplecie. Na Alie jest jeszcze Platinum Meteor - całkiem fajne piórko. Może nie wygląda na milion dolców, ale pisze cholernie gładko, a w zestawie dostaniesz do niego podstawowy konwerter. Całość za ca. 5$ plus przesyłka.

Wielu podobają się pióra PenBBS - ciekawe wykończenia i dość porządne, cienkie stalówki. Tak, czasami trzeba tuningować te stalówki, ale jak masz porcelanowy talerzyk i potrafisz kręcić piórem ósemki, to nie powinno być problemu. Zerknij za nimi na etsy na oficjalną strony sklepu.

 

PS. Bawię się ostatnio Jinhao 35 i polecam - fajne piórko za rozsądne pieniądze. W sumie, to chyba nie trafił mi się żaden kiepsko piszący jinhao ;) Możesz też zerknąć na klasyczne modele 51a (polecam wykończenia akrylowe) i model 85 (tu skłaniałbym się do zakupu wersji czarno-złotej). Oba inspirowane Parkerem 51. Albo poszukaj Jinhao 100 - wyraźna inspiracja modelem Duofold od Parkera, przy czym całkiem dobrze wyglądające i wygodne pióro ze stalówkami #6.

PPS. Zaraz zacznie się jęczenie o delikatnych spływakach w PEnBBSach, ale o ile nie będziesz wbijać nimi gwoździ, to nie jedno przetrwają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, heyahero napisał:

PPS. Zaraz zacznie się jęczenie o delikatnych spływakach w PEnBBSach, ale o ile nie będziesz wbijać nimi gwoździ, to nie jedno przetrwają.

A jak tu nie jęczeć? Miałem dwa BBS, w jednym spływak padł nie przy wbijaniu gwoździ, lecz przy wyciąganiu spływaka w celu wyczyszczenia pióra, w drugim zaś padł tłoczek przy drugiej próbie zaciągnięcia atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...