Skocz do zawartości

Unikajcie leworęcznych stalówek Lamy!


PaJaC

Polecane posty

Witam wszystkich mańkutów i tych "prawych".

 

Jako doświadczony leworęczny popychacz stalówek zamówiłem sobie do przetestowania stalówkę Lamy LH (są seryjnie rozm. <M>) i co się okazało? DRAPAK. Niewiele lepszy od tych chińskich podrabianych. Mój dzienny Sheaffer ma stalówkę DUŻO lepszą od tych Lamy. Co do odczuć z pisania nią; nie jestem w stanie porównać jej z żadną normalną stalówką, ponieważ to jest tylko drapak i nie ma żadnego podejścia do dobrze zeszlifowanych i wykonanych odpowiedników. Kategorycznie ODRADZAM tych stalówek i radzę ich unikać !

 

0LRlQjN.jpg

QDmLjXF.jpg

5j4Fe9x.jpg

cAahHuj.jpg

3NFFNPz.jpg

hOjyHXS.jpg

OwJxyGz.jpg

XDSuFRL.jpg

DoSlPHb.jpg

KOIXWRh.jpg

GgvI2Av.jpg

sP218lh.jpg

Edytowano przez PaJaC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczna rada dla eksperymentatorów, poszukiwaczy stalówek, etc. Warto kupować od chińczyków partie stalówek po 3-5szt, w różnych typach, zawsze znajdziecie coś dla siebie, a nawet skusicie się na "custom nib". Z doświadczenia wiem, że każda będzie inna (nierówna produkcja) ale wszystkie porządnie wypolerowane, żadnych drapaków ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Klerk napisał:

Praktyczna rada dla eksperymentatorów, poszukiwaczy stalówek, etc. Warto kupować od chińczyków partie stalówek po 3-5szt, w różnych typach, zawsze znajdziecie coś dla siebie, a nawet skusicie się na "custom nib". Z doświadczenia wiem, że każda będzie inna (nierówna produkcja) ale wszystkie porządnie wypolerowane, żadnych drapaków ;)

Mam dwie paczki: F i EF ale jako leworęczny nie mogę o żadnej dotychczasowej powiedzieć że była dobra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leworęczności jest kilka rodzajów: http://www.musanim.com/mam/lefthand.htm?fbclid=IwAR18rSLjcLsiO4Mj8jJxcMJBorKdN3guPL7fyXK9gLg_5pWkFidxRgMVq8s

Stalówka Lamy LH nie radzi sobie ze wszystkimi. Przyjrzyj się też skrzydełkom i kulce pod sporym powiększeniem. Może masz wadliwy egzemplarz. Z reguły LH są tak zrobione jak kulka od długopisu, więc drapanie jest anomalią.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArielN napisał:

 Może masz wadliwy egzemplarz. Z reguły LH są tak zrobione jak kulka od długopisu, więc drapanie jest anomalią.
 

Mozliwe ze to wadliwa sztuka. Co do poradnika, dzieki ale ja zawsze przekrzywiam zeszyt i pisze pod lekkim skosem i nigdy nie mam problemow z pisaniem jakimkolwiek przyborem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2021 o 16:33, PaJaC napisał:

Mozliwe ze to wadliwa sztuka. Co do poradnika, dzieki ale ja zawsze przekrzywiam zeszyt i pisze pod lekkim skosem i nigdy nie mam problemow z pisaniem jakimkolwiek przyborem :)

W takiej sytuacji obstawiałbym wadę stalówki :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2021 o 15:48, PaJaC napisał:

Masz absolutną rację, ale chińskie stalki są jak Parker. Chińskie F to europejskie M, EF to F itd.

Nie pomyliłeś z japońskimi? Dotychczas nie zauważyłem tego typu prawidłowości u "chińczyków". Raczej brak prawidłowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną stalówkę A (dla dzieci uczących się pisać) i wydaje się dość dobra do popychania. Nie jestem leworęczny, więc jest to tylko odczucie po krótkim teście. Używam tej stalówki do zakreślania, podkreślania i innych elementów składających się z linii pod różnymi kątami. Do pisania jakoś nie bardzo, bo daje strasznie nudną linię. Może warto spróbować jeśli gdzieś będzie okazja i natankowe Lamy ABC albo Nexx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...