Skocz do zawartości

Moonman M600S


PaJaC

Polecane posty

Moja opinia jest bardzo prosta jeśli coś jest dobre to polecam, jeśli nie to nie polecam. Cena nie gra żadnej roli w ocenie pióra. Kopia Parkera Duofolda. Spodziewałem się bardziej efektu łał. Moonman M600S to po prostu pióro z dobrą stalówką po której widać, że nie jest takim byle czym jak w tanich chińczykach czy np. Pilocie MR. Polecam doszlifować ją pilniku do paznokci. Pióro dobrze wykonane. Stalówka w rozm. 5 to nasze M. TŁUSTA JEST

i5Vw0xb.jpg

G6vAO35.jpg

ecwUxo6.jpg

5r0qnU5.jpg

YxZCnhx.jpg

Kkjw5kJ.jpg

L3C4sPF.jpg

Skqfl9Z.jpg'gJgeQ7z.jpg

xm98zA0.jpg

 

Polecam, ale dopiero po przeszlifowaniu na pilniczku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię te pióra, całkiem przyzwoicie wykonane (o ile nie gmerać nadmiernie przy spływaku, bo może się tulejka z sekcji wykleić - mocowana na szelaku, czasem na symbolicznej kropelce, wiec ostrożnie z myciem pod zbyt ciepła wodą), waga półciężka, dobrze leży w dłoni, stalówki różne się jednak trafiają (moja emka była dość cienka, trafiały się też stalówki dość szorstkie). I stalówka to jednak szóstka, nie piątka.

A cena w ocenie musi grać rolę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tom_ek napisał:

I stalówka to jednak szóstka, nie piątka.

bbhMpRz.jpg

16 minut temu, tom_ek napisał:

A cena w ocenie musi grać rolę ;)

Wątpię, aby Montblanc księżniczki Monako za 1.200.000zł pisał lepiej od Meistersucka za 2800zł ;) Pióro ma przede wszystkim pisać. Jeśli drapie i denerwuje to nie ważne czy kosztuje ono 5zł czy 500zł. Nie nadaje się do pełnienia swojego zadania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PaJaC napisał:

Wątpię, aby Montblanc księżniczki Monako za 1.200.000zł pisał lepiej od Meistersucka za 2800zł ;) 

No właśnie, a kilkadziesiąt razy droższy. Dlatego - po co przepłacać? Dlatego - cena ma znaczenie.

55 minut temu, PaJaC napisał:

Jeśli drapie i denerwuje to nie ważne czy kosztuje ono 5zł czy 500zł.

Ha, no chyba ważne, bo jak kosztuje piątkę, to spodziewam się, że będzie drapać, jak kosztuje pińcet - to nie powinno, jak 5 tysiączków - to nie ma prawa. I znów cena ma znaczenie.

 

Numerek na spływaku masz na oznaczenie nie wielkości stalówki, lecz formy wtryskowej służącej do wytwarzania spływaków. Jeśli obejrzysz inne takie spływaki (a robi się je chyba w milionach) to prócz piątek znajdziesz trójki, siódemki, ósemki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tom_ek napisał:

Numerek na spływaku masz na oznaczenie nie wielkości stalówki, lecz formy wtryskowej służącej do wytwarzania spływaków. Jeśli obejrzysz inne takie spływaki (a robi się je chyba w milionach) to prócz piątek znajdziesz trójki, siódemki, ósemki...

Człowiek uczy się całe życie 🙂 Myślałem po filmikach że to tu oznaczają chińczycy stalówki. Przepraszam za błąd 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 24.05.2021 o 19:04, PaJaC napisał:

Moja opinia jest bardzo prosta jeśli coś jest dobre to polecam, jeśli nie to nie polecam. Cena nie gra żadnej roli w ocenie pióra. Kopia Parkera Duofolda. Spodziewałem się bardziej efektu łał. Moonman M600S to po prostu pióro z dobrą stalówką po której widać, że nie jest takim byle czym jak w tanich chińczykach czy np. Pilocie MR. Polecam doszlifować ją pilniku do paznokci. Pióro dobrze wykonane. Stalówka w rozm. 5 to nasze M. TŁUSTA JEST

i5Vw0xb.jpg

G6vAO35.jpg

ecwUxo6.jpg

5r0qnU5.jpg

YxZCnhx.jpg

Kkjw5kJ.jpg

L3C4sPF.jpg

Skqfl9Z.jpg'gJgeQ7z.jpg

xm98zA0.jpg

 

Polecam, ale dopiero po przeszlifowaniu na pilniczku.

Jak sprawuje się po roku używania?

Jak to szlifować na pikniku do paznokci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krzysztofffer napisał:

Jak sprawuje się po roku używania?

Jak to szlifować na pikniku do paznokci?

Cześć, co do pierwszej części, jest ok. Zmieniłem stalówkę i lepiej się piszę, ale dalej czuć że nie jest to pióro z wyższej półki. Ogólnie plastik jest gruby, nie pękł. Nakrętka skuwki trzyma mocno i pewnie, bialy napis moonman w środku zacznie ciemnieć i brudzić się, wiadomo że złota farba zaczyna się rysować. Poza tym pióro spełnia swoje zadanie. Pełny wymiar, solidne jak za swoje pieniądze.

 

Co do drugiej części, niestety nie potrafię szlifować. Stalówka to gwóźdź a tego nawet szlifowanie nie zmieniło. Wymieniłem na inną i jako leworęczny nie mam zastrzeżeń 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PaJaC napisał:

Co do drugiej części, niestety nie potrafię szlifować. Stalówka to gwóźdź a tego nawet szlifowanie nie zmieniło. Wymieniłem na inną i jako leworęczny nie mam zastrzeżeń 🙂

Domyślam się, że pisząc "gwóźdź" chodzi Tobie o to, że jest szorstka i drapie. A obejrzałeś ją pod lupą? W takich przypadkach często wystarczy skorygować skrzydełka, tylko wpierw trzeba zobaczyć gdzie błąd. Lupa to podstawa, zanim zadziałamy, szczególnie przy szlifowaniu. Z mojej oceny tej sytuacji wniosek taki: szkoda, że stalówka się zmarnowała😭.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Klerk napisał:

Domyślam się, że pisząc "gwóźdź" chodzi Tobie o to, że jest szorstka i drapie. A obejrzałeś ją pod lupą? W takich przypadkach często wystarczy skorygować skrzydełka, tylko wpierw trzeba zobaczyć gdzie błąd. Lupa to podstawa, zanim zadziałamy, szczególnie przy szlifowaniu. Z mojej oceny tej sytuacji wniosek taki: szkoda, że stalówka się zmarnowała😭.   

Chodzi o to że jest niesamowicie twarda i niepodatna na jakąkolwiek elastyczność skrzydełek. Nie miała żadnego podejścia do Bocka z Sheaffera za 120zł 

Edytowano przez PaJaC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...