Jump to content

Recommended Posts

Tu nie ma za dużo do pisania. Piór nie ważę myślę że to nie ma sensu. Lekkie plastikowe pióro, kopia pilota, oto milion pierwszy temat o tym piórze :P Jedno z nich przy transporcie uległo uszkodzeniu (pierścien z plastikiem odłamał się, ale szybko zaradziłem, bo co kropelka klejem sklei... :D

vJOafO1.jpg

Hjsfesc.jpg

LANu0jR.jpg

rqTkSJN.jpg

eS84GsB.jpg

vLlRxZe.jpg

xUStWOM.jpg

Wszystkie chińskie pióra są takie drapiące, mniej lub bardziej. Moja opinia jest bardzo prosta jeśli coś jest dobre to polecam, jeśli nie to nie polecam. Cena nie gra żadnej roli w ocenie pióra. 

YpSTl0l.jpg

ylp9E7O.jpg

EtLvwU3.jpg

9Ps5Dkv.jpg

eb3E7bg.jpg

Nie polecam Jinhao 992 do pisania codziennie chyba że testujemy cierpliwość... :)

Edited by PaJaC

• 3 weeks later...

Dzięki za recenzje.

Ja mam dwa takie pióra:

pierwsze czarne- rewelacyjna stalówka- od skuwki oderwał się klips po 1 miesiącu używania,

drugie przyciemniony czarny- stalówka również dobra - tu już inaczej w skuwce klips jest zamontowany,  więc czy ten montaż klipsa jest lepszy się okaże, na razie jest sporadycznie używane.

Co do zasychania, właśnie sprawdziłem, to po miesiącu nie używania wystartowało bez problemu. 

Ja z kolei nie licząc problemów z klipsem, który został sklejony, to pióro mogę polecić.

Miałem kilka, pisały dobrze, chociaż trzeba było znaleźć właściwy kąt, z tego co pamiętam żadne nie drapało. Wszystkie się rozleciały, niektóre od samego leżenia w szufladzie. Transparentne bardzo szybko pękały, nieprzezroczyste wytrzymywały dłużej. Ta sama stalówka jest w Jinhao 991, wygląda tandetnie ale nie rozpada się w rękach.

U mine dokladnie odwrotnie. Przezroczyste (calkiem i te podbarwione) się trzymaly i trzymają. Nieprzezroczyste rozpadały się w pudełku lub szufladzie. A szkoda bo zielony i czerwony ładnie wyglądały razem z odpowiednimi atramentami.