Skocz do zawartości

Wybór atramentu fiolet/szary


Ipielgrzym

Polecane posty

Hej,

Witam wszystkich i proszę od razu o pomoc w doborze atramentu:)

Dzisiaj poszukuje 2 kolorów:

- szarego, raczej ciemniejszego ale chyba nie czarnego. Taki świeżo wylany beton jeszcze zmoczony wodą:D Nie mam jeszcze żadnego takiego koloru więc mam wyrobione gusta tylko teoretyczne, każda ciekawa propozycja mile widziana:D podobają mi się też barwy od pilota np Fuyu-syogunchoć troche za jasne chyba i cena średnia:/

- fioletowego - i tutaj zaczyna się problem bo nie umiem za bardzo opisać jak ten kolor powinien wyglądać:P fiolet mam jeden tylko Pelikana violet. Ogólnie to mi się nie podoba jak piszę nim czy to Twsbi ECO (F) czy FabelCastell Loom (B) (tego używam na codzień), zbyt blady, za jasny kolor. mam jeszcze jakieś stare pióro które dostałem "w spadku", stare chińskie:D ale meeeega mokre i jak piszę tym piórem, tym atramentem to jest kolor ok, ciemny mroczny fiolet:D jak szybciej przejade kreske to i widać jaśniejsze odcienie co tez mi się podoba. Takiego koloru szukam, fioletowego, mocnego, ciemnego (nie czarnego ani niebieskiego).

 

Nie wiem czy to coś pomoże ale lubie np kolory typu R&K Verdigris, Diamine OXblood, monteverde Olivine, Monblanc toffee.

Prosił bym najlepiej o propozycje dostępne na rynki, najlepiej naszym rodzimym.

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi i porady,

Filip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamine ma bardzo wiele takich fioletów - pansy, monboddo's hat, scribble purple, purple bow, damson, grape, imperial purple i wiele innych, których z pamięci nie wymienię. Z szarych polecę Diamine silver fox - jest dosyć jasny, ale ciemniejszy od fuyu-syogun. Sailor Studio 123 albo jego ciemniejsze odpowiedniki też są niezłe i cieniują wielokolorowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Rohrer & Klingner Scabiosa. Jak dla mnie bardziej brudny niż ciemny ale to może pasuje do Twojej definicji mrocznego fioletu.

Pierwsze skojarzenie miałem z KWZ Liquid Words 2018, ale nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś aktualnie dostępnego odpowiednika. Pewnie zacząłbym szukać od oferty Diamine jak już derywat napisał.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

sprawdze moze tego R&K Scabiosa i casie (ładny kolorek taki żywy choć boje się czy nie za jasny), od diamine też atramenty są ładne to prawda, ale dużo nie jest dostępnych u nas:/ nie chciał bym placic drugie tyle co za atrament za przesyłke albo wiecej dlatego szukam "u nas"

Zawsze mi się też podobał choć nigdy nie miałem fiolet od Lamy dark lilac a teraz już niedostępny;(

zerkałem też w stronę monblanc violet, kosztował ktoś może tego atramentu?:)

Silver fox bardzo ładny w moim stylu, choć znowu miałem ten sam problem z dostępnością;(sprawdze jeszcze raz jak to teraz wyglada, co sądzicie o  diamniene grey albo graphite ktoś może używał?

Jeśli chodzi o sklepy zagraniczne to jake polecacie, gdybym jednak zdecydował się szukać gdzieś dalej.

Derywat, dziękuję za propozycję, pomyśle o tym, poczytam podglądam i w razie co będę dawać znac:)

 

Filip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakupy atramentów Diamine najchętniej wybieram Pure Pens, ale zazwyczaj mam zamówienie większe niż sam atrament. Ceny przy wysyłce do UE są bez VATu, ale może zostać doliczony do przesyłki jeśli się załapie do Urzędu Celnego. Cult Pens ma teraz promocję urodzinową, czasem też tam kupuję Diamine. U nich ceny są już z wliczonymi wszystkimi opłatami, więc jest drożej, ale nie ma ryzyka dopłaty. 
W UE polecę fountainfeder.de i Appelboom.com.

Jeśli chodzi o Dark Lilac - umysł kolektywny forów i grup piórowych skłania się do uznania Diamine Pansy za najbardziej zbliżony z dostępnych zamienników.

Mogę Ci wysłać jakieś próbki, bo akurat fioletów mam bardzo wiele. W moim profilu jest link do listy atramentów. Odezwij się na PW jeśli jesteś zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TopikSH napisał:

Tak na marginesie, R&K Scabiosa to atrament galusowy więc ostateczny kolor uzyskuje kilka godzin po napisaniu. A dokładnie to trochę ściemniej przez ten czas.

KWZ to następnego dnia z niebiesko-czarnego zrobił się prawie całkowicie czarny co jest akurat in plus jak pisze się egzaminy państwowe 🙂

Swoją drogą miej się na baczności przy Diamine. Niektóre z  nich robią kalafior więc przed kupnem koniecznie obejrzyj test danego koloru.

 

Edytowano przez PaJaC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PaJaC napisał:

Swoją drogą miej się na baczności przy Diamine. Niektóre z  nich robią kalafior więc przed kupnem koniecznie obejrzyj test danego koloru.

Akurat fioletowe żadne mi nie kalafiorują, raczej na czerwone trzeba uważać. Mocno nasycone fiolety mogą być za to trudniejsze do doczyszczenia, ale dłuższe moczenie w wodzie załatwia sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Ciekawe, według mnie Scabiosa zupełnie nie powinna spełnić oczekiwań OPa, atramenty R&K są raczej wodniste, pastelowe.

Dla mnie odpowiednikiem Diamine Oxblood, ale we fiolecie, jest Alexander Hamilton / Aubergine marki De Atramentis. Według mnie to ten sam "styl", tylko w innym kolorze - oba atramenty cieniują od podstawowego koloru do bardzo ciemnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...