Skocz do zawartości

Cross peerless - problem


Polecane posty

Hej,

Kupiłem ostatnio pióro Cross Peerless ze stalówką M.

Wszędzie zachwalane, podobno super piszące (stalówka Sailor) itp.

No ale gdy po dostawie kurz radości opadł (w końcu to wersja Darth Vader 😉), to pisanie nim okazuje się bardzo średnie. Mam wrażenie, że jest tylko jeden mały punkt, który pisze bardzo przyjemnie (sweet spot?), pod którym normalnie nie trzymam pióra musi być mocno położone). W innych pozycjach, w których normalnie piszę, jest jak by szorstkie (skrobiące to by było za dużo powiedziane). Sprawdzane na różnych papierach, mniej lub bardziej podobnie. No do super przyjemnych to nie należy.

Co można zrobić? Sklep przyjmie zwrot, ale jest to ostatnie, co chciał bym zrobić. Czy jest w Trójmieście jakiś polecany spec od stalówek? Wolał bym podjechać do niego, niż dogadywać się na odległość. Może mogę coś sam zrobić?

Kamil

Edytowano przez KamilH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Myślę że +/- 45 stopni.

Ten "fajny" punkt jest jak pióro mocno leży. Normalnie chyba nikt tak nie pisze.

 

Dodam, że Platinum Century ze stalówką B pisze super gładko w porównaniu do Cross'a. A jak miałem Pelikana (już drugi mi przeciekał za tłokiem, tym razem nowy (to pech czy co się pytam??)), to Platinum był tym co ciężko pisze, a pelikan jak po szkle.

Edytowano przez KamilH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KamilH napisał:

Myślę że +/- 45 stopni.

Ten "fajny" punkt jest jak pióro mocno leży. Normalnie chyba nikt tak nie pisze.

Czyli kąt raczej nie jest problemem. Obejrzałeś przez lupę czy się ziarno dobrze schodzi? Jeśli tylko szura a nie drapie, to może ma po prostu taki feedback. Można przepolerować, ale najpierw musisz mieć pewność, że ziarno jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
53 minuty temu, derywat napisał:

Czyli kąt raczej nie jest problemem. Obejrzałeś przez lupę czy się ziarno dobrze schodzi?

A co to znaczy, że dobrze schodzi?

Lupy nie mam, a przybliżenia z telefonu są do bani. Z tego co widzę, to po prostu mała kulka jest.

Jeśli feedback, to bardzo dziwny.

Edytowano przez KamilH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia nie pokazują szczegółów aby ocenić, ale mam dwie uwagi:

1. "ostre" stalówki typu EF zawsze mają skłonność do drapania, warto posłuchać na YouTube jak "śpiewają",

2. dostrzegam na drugim zdjęciu szkodliwe "baby bottom"

images?q=tbn:ANd9GcR_Mn7nZgNOXijqWj-numD

To sygnał, że stalówka wybrakowana, lepiej wymienić na gwarancji, potem kosztowne szlifowanie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam peerlessa ze stalówką EF. To piórko ma bardzo wyraźny feedback, ale nawet przy EF nie jest jakieś bardzo szorstkie, choć na pewno nie jest maślane. 

Zwrócę jeszcze uwagę, że przynajmniej przy mojej, cienkiej stalówce to pióro jest bardzo wrażliwe na atrament. Najlepiej jak ma przepływ lepszy jak standardowy. U mnie najlepiej spisuje się Lamy Azurite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...