Jump to content

Platinum 3776 F a Lamy 2000 EF


Recommended Posts

No ale trzeba dodać że Visconti to z nazwy F a z grubości M. Co do użytkowania to używam od święta, ale jestem bardzo zadowolony. Mam od dawna ale wypisałem zaledwie kilka konwerterów. Jak dla mnie najbardziej wyróżnia te pióro to mocny "japoński" feedback. Stalówka F mocno "szura" po papierze. Raczej mocniej niż w Sailor i wyraźnie mocniej niż w Pilotach. Mimo to piszę mi się tym piórem zadziwiająco dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

Pisze na co dzień 3776. Mam je z M-ką i z F-ką. Obydwa są doskonałe w pisaniu, same pióra z przyjemnego materiału, ale raczej delikatne (podatne na zarysowania). System uszczelniania jest rewelacyjny. Porównuję go ze starszym modelem bez tego rozwiąznia i różnica jest ogromna. F-ka jest bardzo cienka, ale nie jest sucha. Platinumz F-ką jest nieco cieńszy niż Lamy Dialog z EF. Lamy dosyć specyficznie szlifuje stalówki nadając im tzw. szlif architekta gdzie punkt nie jes okragly. Powoduje to, że linia pozioma jes grubsza niż pionowa. Ja tego nie uwielbiam, ale to chyba rzecz gustu. Lamy są dużo masywniejsze i odporne na mechaniczne urazy.

Link to comment
Share on other sites

Użytkuję Platinum ze stalówką H-EF. Dla mnie cudo, super cienko ale ma się wyraźne wrażenie szurania, przy mocniejszym nacisku i gorszym papierze potrafi zahaczyć. Co do jakości od dawna zdecydowanie preferuję pióra japońskie - Pilot Justus, Elite, Myu. Pióra japońskie mają dobre stalówki i to, co ja najbardziej lubię zostawiają cieniutką linię. Ostatnio Pisałem Duofoldem i Watermanem D & N - oba zaopatrzone w stalówki F - grubość linii i mokrość to z całą pewnością B/M. Lamy 2000 z EF posiadam, ale nim nie piszę - stalówka odpowiada grubej F piór japońskich. Co do wykonania Japończyków - kwestia oceny indywidualnej - dla mnie pióra solidne. Zarówno Pilot Justus jak i Platinum 3776 posiadają zaletę - potrafię je odłożyć na miesiąc czasem dłużej, ale piszą od dotknięcia bez żadnego rozpisywania czy konieczności moczenia stalówki. Mój Japończyk F pisze cieniej niż EF Lamiaka. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...