Jump to content

Kaweco Classic Sport


Recommended Posts

Hej,

Naszło mnie znowu na kolejne pióro - padło na popularne Kaweco Classic Sport z pozłacaną stalówką w rozmiarze F. Podekscytowana napełniłam mini konwerter Pelikanem blue - black, przyłożyłam stalówkę do papieru, pociągnęłam kreskę i...  okazało się strasznym skrobakiem. Pióro przepłukane w wodzie z detergentem, osuszone, napełnione. Czytałam o tych stalówkach i wiem, że mieli problemy z jakością, że trafiały się idealnie gładko piszące i również gorsze, zasychające, drapiące egzemplarze, komentarze z nowszymi datami były znacznie lepsze. Macie jakiś pomysł na to pióro czy nie pozostaje mi nic innego jak zwrot?

Link to comment
Share on other sites

Moja to też skrobak, ale nie zasycha. Ma mokrą kreskę. Szczerze, doceniłem tą stalówkę dopiero później jak potrzebowałem japońsko (bardzo) cienkiej kreski i powopnego pisania, aby litery były kształtne i czytelne. Nałożyło się to ze znudzeniem gładkimi stalówkami. Suna sumarum lubię tą stalówkę za feedback i użytkowo cienką kreskę. Ze stalowych stalówek wolę jedynie faber castellowskie a z twsbi są exequo z kawecowskimi.

Edited by Kolektor
Link to comment
Share on other sites

Mam TWSBI Diamond 580 ze stalówką EF i w moim mniemaniu w porównaniu do tej Kaweco to jest idealnie gładki, chociaż porównując je dalej do innych moich piór, chociażby do Faber Castella F to również lekko drapie - bardziej w formie właśnie tego feedbacku i dźwięku na papierze, a nie takiego chamskiego drapania. ;/

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka Sportów, kilka kupiłem i oddałem w prezencie i nigdy, powtórzę, nigdy nie trafiła mi się zła stalówka. Ale dopuszczam możliwość, że może się trafić,... reklamuj i nie zniechęcaj się, to praktyczne i ładne pióro.

 

afc288243064f2bcmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :) Pióro oddałam, za jakiś czas zrobię drugie podejście.
 

Dnia 3.05.2021 o 15:07, Kolektor napisał:

Zalezy co kto ma na mysli drapak. Moze po prostu ktos nie lubi feedbacku.

Moje TWSBI uwielbiam, więc jeśli Kaweco miałoby mieć nawet nieco wiekszy feedback to dalej powinno wpadać w moje preferencje, a tutaj był dramat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam drugie podejście do tego pióra. Stalówka F, co prawda stalowa, nie pozłacana, ale niebo a ziemia. Pisze świetnie. :)

Nie powiedziałabym, że ma dużo więcej feedbacku niż TWSBI - w moim odczuciu porównywalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...