Skocz do zawartości

Polecane posty

No i stało się. Jeden nieostrożny ruch i mój zielony Regal, którym się chwaliłam niedawno, poszybował z wysokości biurka na pyszczek. Skrzydełka stalówki lekko się rozjechały, ale udało mi się je delikatnie naprostować. Ale mam problem - teraz pióro pisze tylko w pozycji do góry nogami (stalówka ziarnem do góry).

Macie jakiś pomysł, o co tu chodzi?

Z góry dzięki!

Stawiam na jedną z dwóch możliwości, albo nawet obie naraz.

Pierwsza - zbyt duży odstęp między spływakiem a stalówką, przy pisaniu odwrotnie atrament spływa na stalówkę i wtedy działa. 

Druga - może też być rozsunięte za bardzo ziarno i atrament nie dotyka papieru przy normalnym przyłożeniu stalówki, odwrotnie pisze, bo od góry nie ma tyle materiału ziarna i łatwiej doprowadzić do kontaktu atramentu z papierem.

Przydało by się jakieś dokładne zdjęcie stalówki i ziarna w dużym powiększeniu.

Napisano (edytowany)

https://imgur.com/a/T2536pf

https://imgur.com/a/T2536pf

Może i nie ma co ratować, ale może jest. Nie wiem, dlatego dalej nie grzebię tylko pytam Was. :)

Przepraszam za jakość zdjęć, ale to i tak najlepsza ostrość, jaką mi się udało uzyskać.

Edytowano przez Stalówkowy Potworek
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, derywat napisał:

Nie wygląda źle, ale lepiej żeby stalówkę naprostowała osoba z doświadczeniem, bo skrzydełka są rozgięte dość znacznie.

Okej. Dzięki za informację. 

Wygląda na to, że piórko sobie poczeka do jesieni, bo tu gdzie teraz siedzę nie znam żadnego pendoctora... :( Pytanie na przyszłość - kogo polecacie z Warszawy? I ile mniej więcej kosztuje takie naprostowanie?

Edytowano przez Stalówkowy Potworek
8 godzin temu, Stalówkowy Potworek napisał:

@Czarodziej, dzięki wielkie! :)

Jeszcze jedno pytanko - ktoś zna pendoctora z Pióroteki na Złotej? Podobno ktoś tam miewa dyżury, reklamują na fb...

Tego Pana to chyba każdy zna - zazwyczaj siedzi sobie na Powstańców w Chorzowie, a nazywa się Przemek Dudek 😜

(@Aniu - jak Ty jesteś Babcią forumową, to ja muszę być Praprapradziadkiem :-))

Pendoctor faktycznie zawiesił teraz wizyty piórotekowe, ale nadal działa zarówno w internetach jak i odbiera przesyłki i je nawet nadaje po dopieszczeniu piór:-)

Dnia 24.04.2021 o 22:15, MarcinEck napisał:

(@Aniu - jak Ty jesteś Babcią forumową, to ja muszę być Praprapradziadkiem :-))

Pendoctor faktycznie zawiesił teraz wizyty piórotekowe, ale nadal działa zarówno w internetach jak i odbiera przesyłki i je nawet nadaje po dopieszczeniu piór🙂

Marcin, my chyba z podobnej epoki na forum jesteśmy;)

Dnia 24.04.2021 o 21:12, MarcinEck napisał:

Czarodzieju - Słynny krakowski pendoctor pn Grega nie żyje już od paru lat :-(.

Pendoctor z Pióroteki to chorzowianin Przemek Dudek, na FB "Pen Repair Shop", znakomity i ze wszech miar godny polecenia

Dawno mnie nie było.
To jest po prostu cała nasza polecana lista -automat dodał na początek to co widać.

Wystarczy kliknąć - aby ujrzeć prawdę. 😄