Skocz do zawartości

Stalówka Bock platynowa - używał ktoś?


derywat

Polecane posty

Jakiś czas temu widziałem gdzieś pióro z platynową stalówką Bock, ale same stalówki znalazłem dopiero niedawno. Wygląda na to, że są raczej mało popularne, a producent sprzedaje je w paczkach od min. 250szt. Znalazłem miejsce, gdzie można zakupić pojedyncze, ale cena nie zachęca do zakupu w ciemno. Nie są dużo droższe od złotych, ale zakładam, że gdy kupię to raczej będzie później ciężko sprzedawalna.

Czego można się spodziewać po platynowej stalówce? Będzie podobna raczej do złotej, czy też bliżej stalowej? Żadnego flexa czy innych czarów producent nie reklamuje, więc zakładam, że to raczej zwykła, twarda współczesna stalówka. Interesuje mnie bardziej kwestia przepływu, możliwych przebarwień, reakcji np z atramentem galusowym ale też kwestie fizyczne związane z samym materiałem. Producent podaje, że to platyna 950.

Macie jakieś doświadczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platynowa raczej nie powinna reagować z niczym  z czym złota by nie reagowała, to podobnie szlachetny metal. Co do twardości, to w laboratorium mamy blaszki złote i platynowe i platynowe wydają się mniej giętkie.

No kupiłbym pióro ze stalówką z platyny/palladu, strasznie kusi, ale te ceny 😕

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolektor Palladowe są podobno bardziej zbliżone właściwościami fizycznymi do złotych niż platynowe.

Gdzieś się spotkałem z opinią, że platynowe Bock nie różnią się bardzo w pisaniu od stalowych. Spotkałem się też z opinią, że złote Bock nie są warte różnicy w cenie do stalowych, bo są tak samo sztywne. Większość opinii niestety skupia się na sprężystości pomijając inne aspekty.

Chyba te platynowe sobie odpuszczę. Tym bardziej, że złota i tytanowa Bock nie zrobiły na mnie większego wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...