Skocz do zawartości

Wybór pióra z fleksem F.


Pinky

Polecane posty

Do tej pory używałem do wypisywania dyplomów i zaproszeń dwóch rodzajów maczanek, z grubszą i cienszą stalówką. Niestety czasem wypisuje takie rzeczy moja pani i jej już się nie chce bawić z maczankami jak jest dłuższy tekst. Pióro z grubszą stalówką fleksującą do tytułów kupiłem bez problemu jako szkolne, niestety kłopot jest z rozmiarem F (może być ciut grubsza lub ciut węższa). Szukam pióra z grubszą sekcją bo takie są dla mnie wygodne. Nie ukrywam że będę tym piórem pisał też czasem na codzień :) Budżet do 300 - 400 zł, może być ciut więcej, ale mile by było jak by ktoś zaproponował fajne pióro za niewielką cenę, w końcu podpisywać nim olbrzymich kontraktów nie będę więc prestiżowe narzędzie nie jest potrzebne ;)

Edytowano przez Pinky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką oglądałem taki coś...

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-wieczne/monteverde-rodeo-drive-zielone-pioro-wieczne?gclid=Cj0KCQjw6-SDBhCMARIsAGbI7Uj7j0dk48y2oBgKQ6D5V1rVac2dT6LSu1RgKgOnsSee-mAmJLvhR9EaAg_BEALw_wcB

nic nie wiem o tym piórze ale Monteverde nie jest złą marką...

W budżecie się mieści...

Są stalki B...

Popytaj, może ktoś coś więcej powie o tym piórku...

PS. Nie mam prowizji od producenta, ani od dystrybutora...

A szkoda...:-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monteverde z fleksem?  Nie jestem pewna, czy oni robią fleksujące pióra.

Dla uściślenia: fleks dla Ciebie to bez naciskania cienka kreska, z lekkim naciskiem szersza kreska? Nie coś ze ściętą stalówką, prawda?
Well, współczesne fleksy są po pierwsze drogie, po drugie średnio fleksujące. Warto poszukać czegoś wintydżowego, napisać do pendoktora z Chorzowa, może coś ma na stanie. Sama mam w sumie już mi  niepotrzebne włoskie pióro Estense (firmy należącej do Ercolessi Milano), z szaro-perłowego celuloidu, ze sprężystą, stalową stalówką. Nie jest to wypasiony, soczysty fleks, jaki mają złote stalówki, ale przy odrobinie doświadczenia można ładnie nim pisać. Może chcesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to taka stalówka którą teraz piszę. Chodzi mi o ściętą stalówkę oczywiście, proszę wybaczyć brak znajomości fachowego słownictwa :) Szukam pióra z stalówką która by efektownie pisała tak zaproszenia lub jakieś ładne listy jak i nadawała by się do zwykłych notatek. Maczanka przy wszystkich jej zaletach niestety wygodna i mobilna nie jest.

img_20210423032142_20210423_085816_zmniejszamy_pl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można na tym forum przesłać plików więcej niż 15 kb łącznie, a na takich zdjęciach niewiele widać muszę podlinkować fotki

Takiej stalówki używam. Jest zbyt cienka (mam jeszcze cieńsze, ale ta jest najgrubsza)

Na górze grubość kreski tej stalówki, a na dole dla porównania Fka Parkerowska

Szukam pióra z tak piszącą stalówką ale nieco grubszą, w trzech sklepach stacjonarnych z dużą ofertą piór renomowanych firm rozłożyli bezradnie ręce. Znajomy plastyk stwierdził że nic lepszego od maczanki człowiek nie wynalazł i na tym skończyła się jego rada. Liczyłem że wybiorę się na Pen Show Poland i przy okazji popytam się mądrych i doświadczonych pióromaniaków, ale jak wiemy impreza odbędzie się online :( Zastanawiałem się nawet nad wsadzeniem tego pióra maczankowego do pasującego pióra wiecznego, ale nie mam pomysłu do jakiego.

Edytowano przez Pinky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z linków nie działa.

Stalówki FPR wbrew oznaczeniom (EF, F) dają dość grubą linię bez nacisku, na moje oko coś koło M, a co najmniej tłuste F. Te w rozmiarze 6 na ogół pasują do wszystkiego, co ma spływaki od Jowo i Bocka, ale z fleksowaniem te plastikowe spływaki rzadko dają sobie radę. Dlatego najlepiej kupić pióro FPR ze stalówką fleks (lub ultra fleks) i ebonitowym spływakiem.

Parę próbek:

7283111500_1619168292.jpg


4863430400_1619168299.jpg


6770923400_1619168294.jpg


8244552100_1619168303.jpg


 

 

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2021 o 09:49, Pinky napisał:

Szukam pióra z tak piszącą stalówką ale nieco grubszą, w trzech sklepach stacjonarnych z dużą ofertą piór renomowanych firm rozłożyli bezradnie ręce. Znajomy plastyk stwierdził że nic lepszego od maczanki człowiek nie wynalazł i na tym skończyła się jego rada. Liczyłem że wybiorę się na Pen Show Poland i przy okazji popytam się mądrych i doświadczonych pióromaniaków, ale jak wiemy impreza odbędzie się online :( Zastanawiałem się nawet nad wsadzeniem tego pióra maczankowego do pasującego pióra wiecznego, ale nie mam pomysłu do jakiego.

Znajomy plastyk ma sporo racji. Mam kilka piór z fleksem, ale gdy chcę napisać coś naprawdę ładnie, z cieniutką linią włosowatą i uczciwym pogrubieniem, biorę maczankę.  Swego czasu były modne przeróbki, czyli zamontowanie stalówki Zebry G do pióra Jinhao x450 (albo x750, nie pamiętam dokładnie), miało to swoje zalety, miało i wady. Teraz chyba nawet można kupić już gotowe przerobione pióro, możesz poszukać. Ale ostrzegam, zapomnisz na moment, zostawisz nie pisząc, będzie rdzewieć. A przy szybkim pisaniu spływak nie wydoli z podawaniem atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...