Skocz do zawartości

Pióro na prezent


Mario

Polecane posty

Witam, na piórach nie znam się w ogóle a chciałbym kupić mężowi nowe w prezencie. Obecnie posiada jakiegoś Parkera ale ostatnio zastanawiał się nad nowym. Piszę raczej okazyjnie. Mój budżet to 250zl max 300zl. Czy uda mi się coś fajnego w tej kwocie kupić.

Widziałam że oglądał ostatnio Parker Urban, czy to pióro jest warte zainteresowania?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie wybór jest bardzo szeroki, pióra bardzo różne, ale już w miarę porządne.

Wybadaj najpierw, czy mąż jest otwarty na marki inne niż Parker. W przypadku tej marki zdarza mi się spotykać osoby, które są do niej nadmiernie przywiązane i sprezentowanie im czegoś innego będzie katastrofą. ;)

W drugim kroku spróbuj określić wymagania co do wyglądu pióra i w jakich okolicznościach ma być używane. Czy chodzi o pióro codzienne, które musi dobrze i niezawodnie pisać, znosić różne warunki itd, czy też pióro ma być bardziej prestiżowe i ma być stosowane np do podpisów albo na spotkaniach biznesowych.

W trzecim spróbuj ustalić, jaka grubość stalówki będzie odpowiednia. Często ze względu na różnice w stalówkach wybiera się inne marki do grubych, inne do cienkich.

Te informacje pomogą zawęzić listę modeli.

Jeśli miałbym coś polecić, to dla mnie domyślnym i najbardziej uniwersalnym wyborem w tym zakresie cenowym jest Lamy Studio. Nadaje się zarówno na pióro codzienne, jak też jest wystarczająco eleganckie na jakieś bardziej oficjalne okazje. Jeśli zdecydujesz się na Lamy, dokup od razu konwerter albo naboje, bo lamy ma własny standard.

Jeśli jakiś model wpadnie Ci w oko, zapytaj o szczegóły na forum. Często dany model ma ukryte zalety i wady, o których użytkownicy będą mogli udzielić Ci wyczerpujących informacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

A więc mąż może i lubi Parkera ale jak we wszystkim uważa że produkty których używa mają być przede wszystkim dobre i jak najmniej awaryjne.

Stalówkę w obecnym piórze ma M ale jak On stwierdził że dla niego i tak cienko pisze (czy to może różnić się również w zależności od firmy?)

Przy oglądaniu bardzo spodobał mi się Pelikan M200 jest jednak ponad mój budżet jednak na Amazon znalazłam już za 375zl trochę mnie dziwi taka różnica bo na polskich stronach kosztuje 460zl i nie wiem czy to jakaś podróbka?

O tym piórze czytałam tu na forum że jest polecane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mario napisał:

Przy oglądaniu bardzo spodobał mi się Pelikan M200 jest jednak ponad mój budżet jednak na Amazon znalazłam już za 375zl trochę mnie dziwi taka różnica bo na polskich stronach kosztuje 460zl i nie wiem czy to jakaś podróbka?

Tak działa Amazon - ich ceny, w większości, są nie do pobicia przez lokalnych sprzedawców. Dodatkowo, jeżeli nie masz pewności co do zakupów za granicą, to wybieraj przy płatności PayPala. Zawsze potem łatwiej odzyskać pieniądze, choć wiem, że sam Amazon też ma jakieś swoje programy ochrony kupujących.

Aha, jeszcze jedna kwestia co do zakupu pelikana. Jeżeli mąż lubi bardziej srebrne/chromowane wykończenia, to poluj na wersję M205; jeżeli złotko jest ok, to wtedy "zwykła" 200-ka ;)

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, heyahero napisał:

Tak działa Amazon - ich ceny, w większości, są nie do pobicia

Są do pobicia, ale tylko przez sam amazon ;) 

Tu jest M200 po zwrocie za 67 EUR. 
https://www.amazon.de/-/pl/dp/B000WKL1SS/ref=sr_1_8?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=pelikan&m=A8KICS1PHF7ZO&qid=1617869807&s=warehouse-deals&sr=8-8
Najczęściej są to pełnowartościowe produkty, tylko były raz lub więcej razy wysłane do klienta. Czasem są po przejściach, ale można zwrócić bez problemu. 
Polecam, ale pod warunkiem, że ktoś obeznany z tym konkretnym modelem obejrzy, czy wszystko w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mario napisał:

Przy oglądaniu bardzo spodobał mi się Pelikan M200

Odnośnie tego modelu Pelikana, należy zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie:

1) Stalówki, po pewnym czasie użytkowania, mają tendencję do pozbywania się pozłoty.

2) Jest to dość małe i lekkie pióro.....zatem, jeśli Twój mąż obdarzony został nieco większymi dłońmi, z dużą dozą prawdopodobieństwa, może zostać zaburzona ergonomia i co za tym idzie, komfort w połączeniu z radością w jego użytkowaniu.

Niewątpliwie, zaletą jest wygodny i pojemny, tłokowy system napełniania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...