Skocz do zawartości

Nowe TWSBI


tom_ek

Polecane posty

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Takie coś dziś znalazłem na stronie Pure Pens:

https://www.purepens.co.uk/collections/twsbi/products/twsbi-draco-fountain-pen

Szkoda, że złote, bo reszta całkiem atrakcyjna. Na FPUKu od kilku dni członkowie się chwalą zakupem i wręcz zachwycają wyglądem i kolorem tego pióra.

Edytowano przez derywat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, heyahero napisał:

Tajwańczyków - taka "subtelna" różnica ;)

Jeśli chodzi o politykę i państwowość to sytuacja jest bardzo skomplikowana.  Jeśli chodzi o narodowość to mieszkańcy Taiwanu mówią po mandaryńsku a swoje państwo nazywają Republika Chińska a za Wikipedią:

Oficjalnie rząd Republiki Chińskiej uznaje, że jest jedyną legalną władzą państwa chińskiego, obejmującego całość obszaru dzisiejszych Chin i Mongolii, a także część Rosji (Tuwa) i Indii (Arunachal Pradesh), lecz wskutek zwycięstwa rebelii komunistycznej na kontynentalnej części Chin, musiał przenieść się „tymczasowo” ze swojej konstytucyjnej stolicy Nankin na wyspę Tajwan. 

Nie znam się na tamtejszej polityce na tyle dobrze żeby się spierać ale wydaje mi się, że to są Chińczycy :) 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TopikSH napisał:

Nie znam się na tamtejszej polityce na tyle dobrze żeby się spierać ale wydaje mi się, że to są Chińczycy :)

Też nie jestem specjalistą od polityki dalekowschodniej, ale wydaje mi się jednak, że to nie do końca TYLKO Chińczycy, choć posługują się tym językiem. To trochę tak, jakby o Ukraińcach (wszystkich) powiedzieć per Rosjanie, bo znaczna część z nich mówi wyłącznie po rosyjsku. A przecież wiemy, czym był ZSRR i jak wyglądała rusyfikacja na terenach byłych republik.

Te same metody, nawet bardziej wyszukane, stosują "u siebie" Chińczycy, takżeten...

EDIT: I pewnie z racji tego, co tu napisałem będę musiał odwołać wszystkie moje przyszłe wycieczki do Chin, a Sajomi mojej żony zacznie się mi teraz bardziej przysłuchiwać. Przynajmniej on... :D

EDIT2: Sam się tu też zamieszałem z tymi Ukraińcami, bo jak czytam o Tajwanie, to już nie wiem, kto jest bardziej chiński ;) 

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pióra, oprócz tego modelu w UK nastał teraz szał na pióra Narwhal. Wyglądają kusząco - tłok, stalówka #6, ładne tworzywo i kolory, ale to też chińska produkcja, tylko obrandowana takim morskim jednorożcem. Cena ok 45 euro na kontynencie, ok 45 usd za wodą. Ktoś już się tym bawił? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...