Skocz do zawartości

Magia piór


Thay

Polecane posty

Jest na rynku kilka marek piórowych i kilka modeli, które mają w sobie, nie bójmy sie tego słowa, magię.

Trudno powiedzieć skąd ona się bierze, wszystkie firmy prowadzą w końcu działania marketingowe, ale chyba nie o to chodzi.

Dla mnie Montblanc i Pelikan z kraju Goethego, Wagnera czy Wilhelma i Jacoba Grimm są... niezwykłe.

A dla Was? :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sobie poogladałem Inoxcromy, ale te pierwsze z produkcji. Ciekawe piorka i jak dla mnie mają coś w sobie, Inoxcrom 55; Inoxcrom 33 i Inoxcrom 77. Te akurat udało się mi wypatrzyć na necie. Bardzo skromne wyglądem. Niby takie same jak Parker 51 czy 21 ale jednak mają coś swojego.

http://www.foroderelojes.es/showthread.php/25806-Qu%C3%A9-modelo-de-Inoxcrom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobają się Parkery Vacumatic i Duofold i "51" - zresztą od pojawienia się na rynku "51" nic nowego już nie wymyślono. Oprócz Parkerów ciekawe są pióra Waterman, Chilton (szczególnie inlaid) oraz Wahl-Eversharp.

Edytowano przez Dr.Loubitch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Pelikan- dla mnie ta marka to wzór i niejako "archetyp" pióra wiecznego. Są piękne w swojej prostocie, swoją stylistyką nawiązują do tradycji, nie rzucają się w oczy (w negatywnym tego słowa znaczeniu, bo oczywiście jest na co popatrzeć- to nie ulega wątpliwości :)). Dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba wydawać fortuny, żeby zaopatrzyć się w piękne pióro tej firmy.

Edytowano przez dico
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...