Skocz do zawartości

Waterman Audace - pióro bez jaj!


Polecane posty

Waterman Audace - pióro bez jaj! (No photo review)

Waterman Audace kupione w Warszawie

Mam jedno pióro, którego zakupu bardzo żałuję. Jest to Waterman Audace w dziwne wzory przypominające totemy albo indiańskie bohomazy. Podejrzewam, że nawet Wszechmogący nie wie, co to jest. Zakupiłam to to Audace w sklepie polskim, stacjonarnym w Warszawie (za granicą znanej jako Łorsoł Sity Juro 2012). Tanie nie było, oczekiwania miałam spore.

Waterman Audace to nie Ałdacze

Ja francuski i angielski znam jako tako, ale na wymowę uczulenie mam. Waterman to nie Waterman, tylko Łoterman, a Audace to nie Ałdacze, ale Odas. I w tym duchu poinstruowałam sprzedawczynię, która zaskoczona nie była. Podkreślała, że na piórach się nie zna, jej praca to zegarki. Okej.

Francuz w worku

Do pióra zgrabne etui w kształcie worka na kartofle i tu pierwszy zgrzyt. Czerwony sznurek jest badziewny i sam odpada. Po wysunięciu z gustownego i niesprawnego już na starcie etui, pojawia się pióro. Mi się design (dizajn) podoba.

Stalówka cud, miód

Waterman Audace ma świetną stalówkę. Pisze gładko, a linia jest cieniutka jak wysokiej klasy nić dentystyczna. EFka pisze jak na eFkę przystało. Ze startem nie ma żadnego problemu.

Łotrman a nie Łoterman

Jakość pozostałych części pióra pozostawia dużo do życzenia. Tandetna skuwka, która rysuje się szybciej niż szklana kulka toczona po betonie. Korpus sprawia wrażenie pomalowanego tandetną farbą, a nie lakierem. No i pękła mi obsadka po 3 miesiącach używania.

Waterman Audace to pióro bez jaj!

Moim wymarzonym Audace byłoby pióro sprawne i z wzorem w jaja. Ale nie jaja jako takie, tylko jaja przepiórcze, barwne. Producent takiego nie zrobił. A szkoda.

Waterman Audace – nie polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm......widać trafiłaś na jakiś felerny egzemplarz :o Miałem w rękach dwa różne Audace mojej dziewczyny i wg mnie to bardzo solidne pióra. Są ciągle eksploatowane, noszone w torebce z wieloma damskimi pierdołami o wadze worka kartofli :P Z moich obserwacji wynika że powłoka lakiernicza jest w stanie idealnym, skuwka działa bez zarzutu, a oba futerały sa w stanie jak nówki sztuki. Jedynie na sekcji widać lekkie otarcia od zakładania i zdejmowania skuwki. Także łączę się z Tobą w bólu bo miałem dobra opinię o tym modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...