Skocz do zawartości

Pióro do 500 zł.


Polecane posty

Witajcie,

Szukam pióra do 500 zł o rozmiarze stalówki "M", najlepiej ze sposobem napełniania w postaci naboju i tłoku. Obecnie mam bardzo taniego Parkera Vectora, ale często zacina się przy nowej linijce tekstu, co skutecznie mnie od niego odstrasza (a ma dopiero tydzień...), choć samo pisanie nim jak na laika jest przyjemne. Czy moglibyście polecić mi jakieś pióro na początek do pisania? Oczywiście im cena/jakość niższa tym bardziej byłbym zadowolony. Pióro nie musi być masywne, gdyż nie mam ogromnych dłoni. Może być stalowe (bardziej mi się podoba), ale na plastik, czy inny materiał też będę pozytywnie zapatrzony. Najlepiej gdyby było łatwo dostępne w sprzedaży internetowej, co do tego mam drugie pytanie. Rozumiem, że nie można polecać stron sprzedających pióra, ale czy jest tutaj na forum jakiś temat związany z czarną listą sprzedawców, których należy się wystrzegać?

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Sonnet jest wyraźnie lepszy od Vectora.

Na początek do pisanie dobrym wyborem jest też Pilot MR, na Allegro czasem jest jako Retro POP. Do kupienia poniżej 100zł, ale stalówka mimo że oznaczona M pisze jak F. Waterman Hemisphere też jest fajny.

Polecam gorąco przejrzenie forum bo podobnych pytań było wiele i jest w tych wątkach wiele ciekawych propozycji i to często z uzasadnieniem i opisem polecanych piór.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, legeartis napisał:

że jest na czarnej liście piór

że co? :D

przypomina mi się elektroda.pl, pytasz o konfiguracja biosa, dostaje zjebkę bo temat niby już był, a później jakiś "ekspert" pisze

zasilacz z czarnej listy, zamykam temat!

Takie czarne listy robią atencjusze bez jakiejkolwiek znajomości tematu szukający sławy w intrenecie.

Jedne pióra na wiarygodnej "czarnej liście" to podróbki. 

Na mojej prywatnej czarnej liście są tanie Parkery ale na forum znajdziesz zapaleńców którzy kochają te pióra i spędzili wiele czasu żeby je doprowadzić do używalności a później podzielili się poradnikiem jak to zrobić. Jak wrzucisz do wyszukiwarki  nazwę pióra to jest duża szansa że znajdziesz tutaj informacje o wadach i zaletach danego modelu. 

Czasem trafiają się poważne problemy np. pękające transparentne Jinhao 992 czy pękająca skuwka w Kaco Edge, ale nikt poważny nie robi czarnej listy piór :D

PS. tutaj recenzja Hemisphere, ale znajdzie więcej opinii na temat tego pióra 

 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł już do mnie Waterman Hemisphere i jestem mega zadowolony. A Parker Vector to był już mój drugi, myślałem że trafiłem na wadliwy egzemplarz, ale tym razem było to samo. Tragedia jakaś. Pióra dla dzieci za 8 zł lepiej piszą, niż to coś...

Edytowano przez legeartis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2021 o 20:51, legeartis napisał:

Dotarł już do mnie Waterman Hemisphere i jestem mega zadowolony. A Parker Vector to był już mój drugi, myślałem że trafiłem na wadliwy egzemplarz, ale tym razem było to samo. Tragedia jakaś. Pióra dla dzieci za 8 zł lepiej piszą, niż to coś...

Watermanem hemisphere piszę prawie codziennie od dawna. Bardzo wdzięczne piórko. A jeśli chodzi o tanie parkery to... mam je tylko z sentymentu, bo pisałem nimi w szkole. Ale poza osobistą ekspozycją historyczną nie pełnią swojej roli 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...