Jump to content

Italix - ktoś chętny do wspólnego zamówienia?


Recommended Posts

Czołem,

Chodzi mi po głowie zamówienie jednego czy dwóch piór ze stalówkami Italixa (oblique i italic)

Można je zamówić w UK na stronie MrPen.

Może ktoś też o tym myśli i wtedy podział kosztów transportu wygląda korzystniej :)

Ja jestem z 3city jeśli to coś zmienia.

K.

Edited by KamilH
Link to comment
Share on other sites

  • KamilH changed the title to Italix - ktoś chętny do wspólnego zamówienia?

Piszą, że prawdopodobnie będą zamykać firmę z końcem roku. Nie wiem jak będzie z serwisem. Wygląda na to, że to może być ostatni rok na zakup tych piór z pierwszej ręki.

http://www.mrpen.co.uk/contents/en-uk/about.html

Cytat

NOTICE: Peter Ford the founder of MrPen and Italix Pens at the age of seventy four plans on retirement at the end of 2021 at which time the company will close down. it is possible we will find a buyer for the business who has the vision and skill set, to continue grinding the nibs that Italix pens feature but this we feel it is unlikely. If we have stocks remaining at the end of 2021 we will continue to trade until the stocks are exhausted.  Some models and some range colours will become exhausted before the end of 2021 and will not be replaced. MrPen and Italix are extremely profitable companies and it is our intention to continue trading strongly until all stocks are exhausted. Thank you for your custom and we wish to thank all the wonderful customers we have acquired from the UK and around the world. If you have been promising yourself an Italix brand pen, now is the time to make your purchase. 1st April 2020.

 

Link to comment
Share on other sites

Powodzenia w zakupach. Napisz jak poszło. Sprowadzanie wiąże się z cłem, podatkiem VAT, sporymi, obecnie, kosztami przesyłki do UE i długim czasem dostawy.

Może korzystniej jest kupić przez kogoś w UK i jak będzie zjeżdżał do Polski na święta to przywiezie ci bezpośrednio do ciebie?

Link to comment
Share on other sites

Ale chyba nie obligatoryjnie. W ubiegłym tygodniu odebrałem atramenty od Diamine - przyszły po dwóch tygodniach, bez cła i podatku, cena wysyłki nie uległa zmianie (ok. 7 funtów). Podobnie szybko, tanio i i bez dodatkowych opłat odebrałem Krishny ze Szkocji. Nie zauważyłem także wzrostu cen wysyłki z Pure Pens.

Żeby nie było tak różowo - w tym roku zgubiły się już trzy moje przesyłki z UK.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, firewall napisał:

Sprowadzanie wiąże się z cłem, podatkiem VAT, sporymi, obecnie, kosztami przesyłki do UE i długim czasem dostawy.

Niedawno odebrałem przesyłkę z atramentami i żadne z powyższych problemów nie wystąpiły, ale przesyłkę dostarczyła poczta a nie kurier. 
Teraz przy zakupach w UK ceny są bez podatku VAT, który wynosi 20%, więc jest dla nas taniej niż było. Będzie nieznacznie drożej niż przed brexitem jeśli doliczą do tego nasz VAT 23%. Nie ma już sytuacji doliczenia VAT podwójnie. Należy tylko upewnić się przed płatnością, że kwota za zamówienie jest bez VAT.
Może przewoźnik doliczyć coś za przedstawienie do oclenia - firmy kurierskie bardzo to lubią, bo mogą zarobić prawie stówę na jednej paczce. Poczta ma chyba kilkanaście zł za coś takiego, ale wstępny warunek to przedstawienie do oclenia, czego poczta często nie robi. Nie sposób ustalić wcześniej czy tę opłatę doliczą czy nie. Z VAT podobnie.

@tom_ek Też mi kiedyś zginęła przesyłka z TWD, ale tylko w opcji bez śledzenia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...