Jump to content

Etui - Pen Sleeve


corten

Recommended Posts

Czołem.

W poszukiwaniu następcy dla mojego styranego etui na pióra wpadłem na coś takiego - pen sleeve.

Niestety nie u nas a JuEsEj.. Muszę przyznać, że wybór i generalnie rynek wyrobów ze skóry, piór, akcesoriów do nich jest dużo bardziej rozwinięty niż u nas. Przeszkodą jedynie była wysyłka i czas oczekiwania (ok 1,5 miesiąca). Ale trenowałem parokrotnie wysyłki zza oceanu (czy z zachodniej czy wschodniej półkuli) i nie ma się czego bać:)

Pen Sleeve - robiony na zamówienie (! mogłem wybrać kolor tak zewnątrz jak i w środku oraz szycie jak również nabicie inicjałów. Można też "manewrować" wielkością - po podaniu jakie pióra chcemy nosić) kosztował mnie z wysyłką ok 35 zielonych (samo etui ok 20) więc nienajgorzej (choćby w porównaniu do dostępnych na naszym rynku). Komunikacja ze sprzedającym - bajka. Realizacja - uszycie ok 3 dni. Jak wspomniałem - najdłużej czekałem na paczkę.

Generalnie - jestem megazadowolony. Etui spełnia swoją rolę, jest proste i estetyczne, niecodzienne, cieszy oko. Czekam na nową dostawę skór (mają się pojawić nowe kolory) i będę coś zamawiał dla mojej Drugiej Połówki.

Obiecałem sprzedającemu trochę informacji z naszego podwórka - jak się zapatrujecie na taki rodzaj etui etc. Jeśli macie jakieś opinie odnośnie wizualnej części lub wrażenia (oczywiście też wizualne) - dajcie znać.

Parę mizernych fotek (fotografia nie jest moją mocną stroną) - poniżej

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Takie rękawki ostatnio chyba popularne się zrobiły. Możliwość wyboru rozmiaru, koloru i faktury skóry, szycia itp. to fajna sprawa. Sam mam nieco inne, chińskie (10 zł za sztukę), poręczne, praktyczne, z grubej skóry, chwalę je sobie.

 

3933733300_1615730770.jpg

2273194600_1615730772.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czasem trochę się bawię w szycie pokrowców ze skóry (pod scyzoryk czy latarkę) i wykonanie czegoś takiego, to koszt prawie zerowy, a umiejętności też nie trzeba mieć wielkich, bo to jeden prosty szew. A radość z samodzielnego wykonania... wiadomo :)

Te chińskie to widzę nie mają nawet wykończonej krawędzie (co zajmuje naprawdę chwilę, kilka ruchów slickerem).

Muszę poszukać swojego radełka i szydła...już wiem co zrobię ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...