Skocz do zawartości

Najlepsze pióra jakie mieliśmy


Polecane posty

Hero 5020 (ale tylko ten jeden egzemplarz jest taki wyjątkowy), Kaweco Al Sport B (tylko ta jedna stalówka, inne B i BB, które mam, są raczej kiepskie), Parker Sonnet B (starszy model), Lamy Safari ze stalówką B (ale mam tylko jedno, które potrafi obficie zasilać tę stalówkę) i stalówka Lamy 14k EF na każdym piórze Lamy, na które ją założę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogromną słabość do Visconti, więc mogę nie być obiektywny, choć słabość ta wynika z pisania Wall Streetem z palladową eM'ką. Nie potrafię przestać. Nawet jakbym miał mieć jedno pióro, to to by było to. przewinęło się u mnie kilka MB, Leonardo, Conway, Montegrappa, Pelikan, Parker i inne i choć część wciąż jest u mnie i bardzo mi się podobają, to i tak Wall Street kocham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej piszace w moim posiadaniu to conway churchill i kilka sheafferow targa

przy tych drugich zawsze zastanawialem sie, jak wtedy osiagnieto taka jakosc stalowek przy ogromnej maszynowej produkcji

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niedoścignionym wzorem jest Pelikan 140 z lat 50. ubiegłego wieku.... Oczywiście ten mojego Taty :-).

Właściwie to dopiero ostatnio ptaszek ten musiał przejść drobną interwencję techniczną, a przez poprzednie ok. 70 lat pisał kompletnie bez problemów...

No i ta soczysta maślana stalówka, która za młodu wydawała mi się ciut za gruba, a teraz z wiekiem doceniam jej wyrazistość :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcinEck napisał:

Dla mnie niedoścignionym wzorem jest Pelikan 140 z lat 50.

W pełni popieram ten pogląd, choć u mnie ten model dopiero od wczoraj. Dla mnie Pelikan 140 także jest doskonały i to zarówno pod względem tachnicznym jak i wizualnym. Dotychczas nie pisałem piórem o tak dobrych właściwościach "piśmienniczych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...