Skocz do zawartości

Identyfikacja pióra Montblanc Meisterstück


Polecane posty

Szanowni,


Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w identyfikacji pióra Montblanc Meisterstück. Wiem, że jest to pióro rodzaju Classique, jednak mam problem ze szczegółowym określeniem modelu (M? F?).

Byłbym niezmiernie wdzięczny, szczególnie jeśli byłaby możliwość porównania do listy piór z witryny nobleplace.pl lub szacunkową wycenę (pióro zakupione w roku 2013, nieużywane).

Jestem nowym użytkownikiem i nie czuję się najlepiej zasięgając od razu takiej wiedzy, jednak na forach o innej tematyce starałem się zawsze służyć początkującym pomocą. Mam nadzieję, że mogę liczyć na pomoc grupy!

uc?export=view&id=1seSC4SjxrdYyrj89R6i0t

 

uc?export=view&id=1xgZDHEF_BeYACdhvnKWiP


Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F lub M to grubość stalówki - cenowo raczej bez różnicy. Możesz sprawdzić po prostu pisząc. Co do wyceny - Classique jest również opisywany jako 145. Wyższy model 146 chodzi z drugiej ręki w okolicach 1100-1500. Także tu oczko niżej (tak realistycznie - ale i to musisz mieć papiery lub jakoś upewnić się że to nie jest podróba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź. Szczególnie za dookreślenie, że Classique (wywnioskowałem z tego, że na piórze jest napisane "Classic" obok Pix(r)) to 145. 

Posiadam podbitą gwarancję na pióro z salonu Timeless, także jestem pewien że to oryginał (chyba że i takie cuda się zdarzają).

Czy poza "znanym serwisem aukcyjnym" są miejsca, w których mógłbym znaleźć potencjalnych kupców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eBay, Facebook (grupa Pióra wieczne k/s/w), olx - jak ze wszystkim. Na forum (tu lub forumopioeach.net) brakuje Ci stażu
edit- ciekawą opcją może być komis w f-pen. Natomiast tylko widziałem opcję, nie znam szczegółów

Edytowano przez refal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...