Skocz do zawartości

Ciekawe butelki na atrament


Ice

Polecane posty

Witam. Planuję zrobić podstawkę i pod pióro i butelkę atramentu, dlatego mam pytanie o jakieś ciekawe kształty butelek z atramentem. Na razie znalazłem Visconti (zdjęcie z internetu) 0_0_productGfx_b249a2c192e70c26858333e89, która może się ciekawie prezentować na drewnianej podstawce. Ma ktoś jakieś fajnie propozycje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, firewall napisał:

Nie wiem tylko czy jest sens robić drewnianą podstawkę pod butelkę atramentu firmy Visconti. Prędzej z MDF-u.

To nie będzie podstawka pod butelkę, tylko pod pióro i butelkę - coś podobnego do mojej poprzedniej podstawki, tylko bardziej dopracowana no i właśnie dlatego szukam butelki ciekawszej niż Pelikana 4001.

cd41a9b57e08532cmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku przywołanym przez heyahero pokazano chyba większość współczesnych buteleczek, nie wiem, czy znajdziesz coś ciekawego poza tym. Owszem, można szukać, ale pewnie będą to atramenty trudne do zdobycia i z kosztami wysyłki b. drogie (bo np. sprzedawane wyłącznie z Filipin czy innej Tajlandii).

Dałbym szansę klasycznym Caran d'Ache lub Herbinom z drobinkami (np. Emeralds of Chivor). Viscontiego odpuściłbym, bo to plastikowe buteleczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ice napisał:

To nie będzie podstawka pod butelkę, tylko pod pióro i butelkę - coś podobnego do mojej poprzedniej podstawki, tylko bardziej dopracowana no i właśnie dlatego szukam butelki ciekawszej niż Pelikana 4001.

cd41a9b57e08532cmed.jpg

Czyli tu bardziej chodzi o snycerkę, a butelka ma na zdjęciu uatrakcyjnić podstawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o podstawkę do pióra z kałamarzem, ale w związku z tym, że do pióra wiecznego, więc typowy kałamarz wolę zastąpić butelką. Ma to być przemiot użytkowy, a zdobienia mają go uatrakcyjnić - tak samo jak butelka, a w zasadzie jej kształt. Ten powyżej powstał przypadkiem, ponieważ potrzebowałem poćwiczyć to rzeźbienie przed zrobieniem go na właściwym przedmiocie. A w związku z tym, że próba wyszła całki em fajnie, to dorobiłem otwory pod pióro i butelkę, i mam podstawkę ;). Dlatego jej kształt jest taki jaki jest, bo w takim kształcie był "ćwiczebny" kawałek drewna. Teraz będę to robił z dużego kawałka i będę mógł ją ukształtować dowolnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ice napisał:

szukam butelki ciekawszej niż Pelikana 4001

 

na niemieckim ebayu czy amazonie co jakis czas mozna znalezc stare szklane kalamarze (tintenfass)

nawet widzialem rarytasy ze srebra ale cena jest zaporowa

natomiast te stare szklane biurowe czy szkolne sa znacznie ciekawsze od wspolczesnych butelek na atrament

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, firewall napisał:

Mam dzieję, że przedstawisz wynik swej pracy, gdy już skończysz.

Ile czasu zajmuje zrobienie takiego reliefu?

Ciężko mi określić ile czasu to trwa, ponieważ nie mam możliwości zacząć i nie przerywać aż skończę, i robie takie rzeczy w wolnych chwilach, których mam niewiele. Raz udaje mi się zrobić coś w miesiąc, a innym razem w tydzień lub pół roku. Tak więc trudno zliczyć ile godzin trzeba nad tym posiedzieć. 

Co do butelek, to chyba pozostane jednak przy współczesnych. Ta Diamine będzie najciekawsza. Teraz tylko zostaje kupić atrament, lub ustalić kto ma pustą i zechce się jej pozbyć. Myślałem jeszcze o butelce po Pelikanie Edelsteinie, ponieważ podstawka będzie robiona dla pióra Pelikana, ale zobaczę co uda się zdobyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa jest twórczość znanego bauhausowca  Wilhelma Wagenfelda w dziedzinie kałamarzy... zleceniodawcą był również G. Wagner...

https://www.google.com/search?q=Wilhelm+Wagenfeld+tintenfass&tbm=isch&ved=2ahUKEwinm4TitevuAhXGE3cKHYuKDlgQ2-cCegQIABAA&oq=Wilhelm+Wagenfeld+tintenfass&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECCMQJzoECAAQEzoGCAAQHhATOgQIABAeULvdA1j8-QNgmPwDaABwAHgAgAHFAYgBzAqSAQM0LjiYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ8ABAQ&sclient=img&ei=yykqYOeJLcan3AOLlbrABQ&bih=631&biw=1280&client=firefox-b-d&safe=active

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MarcinEck napisał:

Nie pisz "bauhaus", bo zaraz przyjdzie ten ktoś, co mu Bauhaus krzywdę w dzieciństwie zrobił i się okaże, że "nie każden bauhaus to Bauhaus". Chociaż Pan Wagenfeld jeszcze zdążył postudiować w szkole bauhausu więc można tak o jego kreacjach pisać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym, że ja nigdzie nie napisałem "bauhaus" ani "Bauhaus" -  ja napisałem formę rzeczownikową od nazwy własnej, tak jak np. akowiec, harleyowiec, zbowidowiec* itp... i tu pisanie małą literą jak jak najbardziej uprawnione i dozwolone... (vide SJP)

Natomiast zastanawiałbym się czy wyrażenie "szkoła Bauhausu" nie powinno mieć, z wyżej przytoczonych przyczyn, drugiego członu pisanego wielką literą... 🤔

*por.np. : https://sjp.pl/zbowidowiec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Wasze propozycje są interesujące, jednak nie chodziło o butelkę jakąś "super" wyjątkową. Miała być trochę bardziej elegancka, niż Pelikan 4001 w wersji 30ml. Ważne też, żeby była łatwo dostępna, a najlepiej jakbym znalazł chętnego, któremu nie jest za bardzo potrzebna i mógłby się jej pozbyć za przysłowiowe dziękuję lub za bilety NBP ;), ale o tym pewnie napiszę w dziale k/s jak zdecyduję jakiej szukam. Na razie w kolejności prowadzi Diamine, Edelstein, okrągła Lamy. Visconti odpada gdyż nie jest szklana. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ice napisał:

Wszystkie Wasze propozycje są interesujące, jednak nie chodziło o butelkę jakąś "super" wyjątkową. Miała być trochę bardziej elegancka, niż Pelikan 4001 w wersji 30ml. Ważne też, żeby była łatwo dostępna, a najlepiej jakbym znalazł chętnego, któremu nie jest za bardzo potrzebna i mógłby się jej pozbyć za przysłowiowe dziękuję lub za bilety NBP ;), ale o tym pewnie napiszę w dziale k/s jak zdecyduję jakiej szukam. Na razie w kolejności prowadzi Diamine, Edelstein, okrągła Lamy. 

To jeszcze bardziej ci "ułatwię" - zobacz sobie "nowe" buteleczki sailora 20- i 50ml ;)

A tak na serio, to zerknij na Aliexpress na butelki z atramentem Jinhao (może akurat ci się spodobają, a sam atrament nie należy do drogich): https://pl.aliexpress.com/item/32950444903.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.39575218V1Dn3R&algo_pvid=d9b098de-3cf2-4ebe-8fe1-ce000e03bdaa&algo_expid=d9b098de-3cf2-4ebe-8fe1-ce000e03bdaa-12&btsid=0b0a01f816133841761552015e2b57&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2021 o 23:58, tom_ek napisał:

 

Dałbym szansę klasycznym Caran d'Ache lub Herbinom z drobinkami (np. Emeralds of Chivor). Viscontiego odpuściłbym, bo to plastikowe buteleczki.

też bym typował Caran d'Arche, tudzież Krishna limited, ale ona jest trudna do dostania.

edit: Tool to liveby

Edytowano przez Krzysiek_W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za udział w dyskusji. Na dzień dzisiejszy trafił do mnie Pelikan Edelstein topaz. Butelka bardzo ładna atrament również, a na zakręrce to samo logo co na piórze ;) Teraz w wolnej chwili czas zabrać się za projekt. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...