Skocz do zawartości

Pióro dla początkującego.


Polecane posty

Tak się zastanawiam, po co na siłę unieszczęśliwieć się piórem. Jeśli musimy coś napisać, ale pisak musimy transportować w ekstremalnych dla niego warunkach to po co pchać się w pióro i wiecznie zastanawiać się czy wytrzyma, czy nie wyleje i zaleje wszystko w torbie lub plecaku. Nie lepiej kupić do takich celów dobry długopis, który również może wyglądać atrakcyjnie. Nawet jeśli lubimy pióra i lubimy nimi pisać, to nie znaczy, że trzeba je mieć zawsze ze sobą za wszelką cenę. Z reguły pisze piórami, ale używam również długopisów, ponieważ po prostu czasami nie da się inaczej. Bezpieczne używanie pióra wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami i zasadami, a próby ich naginania najczęściej kończą się niefortunnie. Gubienie skuwek, pozostawianie "otwartego" pióra moim zdaniem jednoznacznie wskazuje, że dużo lepszym wyborem będzie długopis, przynajmniej do codziennego użytku. Proponuje więc np. taki zestaw Zenith https://allegro.pl/oferta/zestaw-komplet-prezentowy-zenith-srebrny-etui-9733517282?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_biuro-reklama&ev_adgr=Biuro+i+Reklama+-+Inne&gclid=EAIaIQobChMImsXIwqjV7gIVygN7Ch1vwgtDEAQYByABEgLA0fD_BwE będzie długopis na codzień i pióro do "spokojniejszych" okoliczności i będzie również etui, które ograniczy zgubienie skuwki i rozlanie pióra. I jeszcze z budżetu zostanie na butelkę atramentu. Pióro metalowe, mocno nawiązuje do Wahermana Hemisphere wyglądem i budową, ponadto najczęściej w zestawie jest konwerter,ale chyba nie w każdym. Długops również metalowy i wyposażony w pojemny wkład. Moje dzieciaki mają takie dwa i każde pisze bardzo dobrze - warto przemyć pióro przed użytkiem. Zestaw (bez etui) dostępny chyba w każdym sklepie papierniczy, szkolnym, księgarniach, empiku, kioskach itp. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ice napisał:

Tak się zastanawiam, po co na siłę unieszczęśliwiać się piórem. [...] Nawet jeśli lubimy pióra i lubimy nimi pisać, to nie znaczy, że trzeba je mieć zawsze ze sobą za wszelką cenę. [...] Gubienie skuwek, pozostawianie "otwartego" pióra moim zdaniem jednoznacznie wskazuje, że dużo lepszym wyborem będzie długopis, przynajmniej do codziennego użytku.

Ja się nie unieszczęśliwiam... to jest w moim wypadku mus który lubię, bo niestety mam pismo bardzo lekarskie(z powodu swojego dysmózgowia czyli dysleksja, dysgrafia, dysortografia), i jak piszę długopisem to ludzie z którymi pracuję zawsze do mnie przychodzą w celu przeczytania co napisałem. Przy piórze ten odsetek zmniejsza się o ponad 75% osób. Gubienie skuwek to zawsze była moja przypadłość i nie ważne  czy to jest pióro czy długopis. Jedynie Parker o którym wspominałem to wyjątek i przez cały czas miał skuwkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...