Skocz do zawartości

JINHAO 2011 prośba o opinię


Pablo

Polecane posty

Hej - jak w temacie, prosiłbym Was, a najlepiej kogoś kto posiada ten model o kilka słów recenzji.
Upatrzyłem sobie ten model na Allegro (Jinhao). Jak na chińczyka to cena nieco wyśrubowana, niemniej interesuje mnie jakość i mocowanie sekcji, spływaka.
Czy to się nie rozklei zaraz po kupnie, czy szelak nie puści? A może spływak jest wkręcany? No i zasadnicze pytanie o te pierścienie na skuwce, czy są wtopione czy naklejone? Będę wdzięczy za każdą sugestię.

wpgNn9Ol.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pióra tej marki to dość wiekowy produkt i chyba bez watpienia odzwierciedla  pewien poziom jakości. Pierwsze wzmianki znalazłem z okolic roku 2010 i ten model nie jest chyba juz produkowany od dawna. Nie ma go co porównywać z wyższą klasa piór z Chin jak np. Moonman 600S czy Kaigelu 316. Nie wspominając Kaco Master. Ten ostatni jest dostepny w Polsce tylko w wersji ze złota stalówką 14 kt i wiesza poprzeczkę dość wysoko, pod każdym względem stalówka/pisanie, materiał i wykonanie.

A cena nie wydaje się wyśrubowana, raczej wprost odwrotnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robbi napisał:

Jak na pióra tej marki to dość wiekowy produkt i chyba bez watpienia odzwierciedla  pewien poziom jakości. Pierwsze wzmianki znalazłem z okolic roku 2010 i ten model nie jest chyba juz produkowany od dawna. Nie ma go co porównywać z wyższą klasa piór z Chin jak np. Moonman 600S czy Kaigelu 316. Nie wspominając Kaco Master. Ten ostatni jest dostepny w Polsce tylko w wersji ze złota stalówką 14 kt i wiesza poprzeczkę dość wysoko, pod każdym względem stalówka/pisanie, materiał i wykonanie.

A cena nie wydaje się wyśrubowana, raczej wprost odwrotnie.

 

Dziękuję za odpowiedź, niemniej nikt tu na Forum nie stwierdzi, że cokolwiek wniosła do mojego pytania...  cyt.: " wiekowy produkt i chyba bez watpienia odzwierciedla  pewien poziom jakości."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 2011 nazywane "Century" następca modelu 160 lub jak kto woli kontynuacja tego modelu. Wszystkie ozdobe elementy jak wspomniane obręcze są z mosiądzu, ogólnie sporo jest tego mosiądzu w tych piórach. Obręcze są ciasno nabite i klejone, szybciej zejdzie chrom niż one same. Co do spływaka, elementów z których składa się to pióro to typowy produkt tej marki jak każde inne Jinhao lub bratni Baoer. One różnią się głównie wyglądem a w środku to samo co w innych modelach. 2011 można porównać do Jinhao X450. Materiał korpusu i skówki opisywany jest jako celuloid. To nie jest celuloid tylko tworzywo sztuczne które jest imitacją celuloidu. Pióro czuć w rękach, jest dociążane mosiądzem w korpusie(jego zakończenie) i w skówce. Pióro bez skówki ma dobrą proporcje wagi, traci ją po założeniu skówki(tył przeważa). Stalówka M, mogą występować typowe niedociągnięcia jak w innych Jinhao/Baoer, za bardzo wygładzona na ziarnie(miseczka) ale ogólnie gładka, jak się trafi to sprawi przyjemność podczas pisania. Dodam tylko że posiadam starszy model 160, miałem 2011 ale krótko, z  pierwszego okresu produkcji,złocone elementy ozdobne i stalówka. Oczywiście "złocenie" schodziło po mocniejszym pocieraniu palcem 😉 Chyba tyle na temat tego pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...