Jump to content

Atrament do piór wiecznych, który Was rozczarował

jwrzask
 Share

Recommended Posts

Mnie nieco rozczarowal Jansen kawowy. Zapach jest, glownie z buteleczki. Wietrzeje blyskawicznie. A przy tym to dosc kwasny zapach... A mialem nadzieje na kawowy aromat podczas wieczornego pisania.

Perker Blue-Black. Piękny kolor, dopóki nie wleję go do jakiegokolwiek pióra. Wtedy z granatu robi się bliżej nieokreślona forma zieleni przeplatana z turkusem.

jeżeli chcesz uratować tego blubleka to:

1. pomieszaj go z: czerwonym - zrobi się fajny blado-brunatny, niebiekim bedzie taki nijaki, czarnym jeszcze bardziej nijaki

2. rozcieńcz wodą - bedzie lekko zgniłozielony, fajny kolor, jak wyblaknie bedzie jeszcze ładniejszy

przy rozcieńczaniu i mieszaniu dużo blubleka, malo dodatku

Perker Blue-Black. Piękny kolor, dopóki nie wleję go do jakiegokolwiek pióra. Wtedy z granatu robi się bliżej nieokreślona forma zieleni przeplatana z turkusem.

Potrzymaj ze 20 lat (jak ja) i będziesz miał fajny kolorek (a la 'Waterman South Sea Blue').

Guest nilfein

Seria Edelstein, ogólnie. Sapphire to prawie standardowy Royal Blue, a Tanzanite to, z tego co się zorientowałem na podstawie sieciowych rencenzji, prawie standardowy Blue-Black. Oczywiście w ślicznym kałamarzu, który jednak nie usprawiedliwia bandyckiej ceny za "limitowaną" edycję atramentów ogólnodostępnych...

• 5 months later...

A może tak temat atrament czerwony który Cię nie rozczarował:P

Mnie rozczarował Pelikan 4001, Czerwony masakra dla pióra, Turkus jakiś taki mało turkusowy, bardziej podobny do trochę jaśniejszego Royal-Blue.

Royal-Blue jest blady jak dla mnie, na mokro jeszcze wygląda, ale jak wyschnie to jest jakiś taki wyblakły jakby przeleżał długo na słońcu.

Ponieważ zostało mi troche 1/3 buteleczki niebieskiego Parkera dolałem go do 2/3 buteczki niebiesko czarnego. Mieszanka wyraźnie straciła zielony odcień a niebiesko czarny się utrzymał bardzo ladnie. Mi wyszedł taki granatowy z bardzo delikatnym, prawie niezauważalnym zielonym. Można troszkę dodać jeszcze czarnego jak dla kogoś byłaby to za jasna mieszanka.