Skocz do zawartości

Zestaw startowy


Polecane posty

Poszedłem do wrocławskiego Aris na zakupy i postawiłem na początek na Jinhao. Do domu przyniosłem cztery sztuki: zielone i niebieskie 992, piękne 188 i czerwone 450.

Do niebieskiego wlałem Parkera w klasycznym kolorze, Lamy zauroczył mnie w sklepie, a KWZ spodobał mi się po recenzji. 

Macie pomysł na ciekawą czerwień?

 

PS

Zdjęcie zrobione chińskim wazonem P30Pro nie oddaje żadnego koloru ;)

Jinhao.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ruffio napisał:

Nie wychodzi na stalówkę? Jak kleksy? 

Ördögi Vörös? Na razie nic nie wychodzi. Jeśli pytasz o kalafiory, to jeszcze za krótko go mam zatankowanego. Mam go w piórze z mokrą stalówką B, jak na razie atrament zachowuje się bardzo dobrze, tylko trochę długo schnie przy tak soczystej linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś przestałem na tego typu pytania odpowiadać, bo na ogół kończy się to tak, jak tutaj. Wchodzi na forum ktoś nowy z pytaniem o poradę - i dobrze, od tego jest forum a każdy z nas z chęcią chyba dzieli się wiedzą. Tyle, że jeśli ten nowy uzyska już pomoc, to się "po angielskiu" ulatnia. No spójrzcie, parę odpowiedzi, parę podpowiedzi, sześć dni minęło, a pytającego nie stać na wstukanie na klawiaturze sześciu znaków składających się w króciutkie "dzięki". Brak dobrego wychowania, co mnie niezmiernie irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tom_ek napisał:

Ja zaś przestałem na tego typu pytania odpowiadać, bo na ogół kończy się to tak, jak tutaj

Nie skończyło się najgorzej, nawet bez udziału pytającego można sobie o czerwieniach poczytać lub popisać. Gdy na forum będą tylko osoby, które wszystko już przeczytały i napisały, to co nam zostanie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom_ek napisał:

Ja zaś przestałem na tego typu pytania odpowiadać, bo na ogół kończy się to tak, jak tutaj. Wchodzi na forum ktoś nowy z pytaniem o poradę - i dobrze, od tego jest forum a każdy z nas z chęcią chyba dzieli się wiedzą. Tyle, że jeśli ten nowy uzyska już pomoc, to się "po angielskiu" ulatnia. No spójrzcie, parę odpowiedzi, parę podpowiedzi, sześć dni minęło, a pytającego nie stać na wstukanie na klawiaturze sześciu znaków składających się w króciutkie "dzięki". Brak dobrego wychowania, co mnie niezmiernie irytuje.

Forum to nie messenger, bez sensu jest spodziewanie się odpowiedzi za chwilę. Nie zamierzam kupować więcej niż jednej czerwieni, dlatego oglądam i zastanawiam się. Jestem zdecydowanie bliżej i rozważam trzy z wymienionych powyżej. Na pewno dam znać co wybrałem i podziękuję. 

PS Po angielsku to głównie interesuje mnie Conway Steward.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam zwycięzcę, ale po kolei. Po pierwsze dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Na wisienkę KWZ zwróciłem uwagę od razu, ale jednak nie o nią chodziło. Diamine mnie nie urzeka, choć Dragon Blood będzie drugim wyborem, kiedyś. Monteverde Canyon Rust jest za mało czerwony. Rohrer & KlingneMorinda ma zbyt dużo buraczka. Z polecanych przez Was spodobał mi się Sheaffer Skrip oraz Pennonia Ördögi Vörös i już chciałem wybierać spośród tych dwóch, kiedy wujek Gugiel wyświetlił J. Herbin Rouge Hematite i to właśnie ten zostanie zatankowany do czerwonej czterystapięćdziesiątki. Czy ktoś z Was go używa i może podzielić się uwagami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adresimeilowy napisał:

Czy ktoś z Was go używa i może podzielić się uwagami?

Ładny on jest, ale kolejny raz do pióra nie zatankuję. Tu o nim pisałem:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/11588-jakim-atramentem-piszesz-dzisiaj/?do=findComment&comment=178875

To jest atrament z drobinkami (shimmer). Poczytaj jakie problemy wiążą się z używaniem takiego atramentu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc może się co do Ciebie pomyliłem, wybacz (ale 6 dni to dużo czasu na reakcję).

Atramenty jak Rouge Hematite rzeczywiście są kłopotliwe, czasem leją brokatem tak, że atramentu spod niego nie widać, czasem zaś ledwie brokat podają, ponadto lubi się on osadzać między żeberkami spływaka i trudno go stamtąd wypędzić.

Pamiętaj też, że czerwone atramenty na ogół cieniują słabo lub wcale. Z tych trzech, które polecałem, jako tako cieniuje MB, za to Red Dragon ma świetne tzw. halo (choć zależy to też od stalówki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...