Skocz do zawartości

Przedstawiam się dość dokładnie


ablesnail

Polecane posty

Cześć witajcie, nazywam się Grzesiek. Piórem pisałem w podstawówce, przez całe studia i teraz w życiu codziennym. 
 

W mojej wyjątkowo skromnej kolekcji posiadam:

Kaweco Sport,

Kaweco Supra Brass

Parker Vacumatic 3 generacji, Noodlers Konrad 

oraz kilka swoich produkcji. Jako, że niebawem stuknie mi 40 wiosen postanowiłem, że na owe 40 urodziny zapragnę jakieś wyjątkowe pióro, wciąż takowego szukam (wstępnie stawiam na Nakaya Dorsel Fin2, jest to jednak rozwojowy temat).  
 

Od blisko 3 lat zajmuje się, chyba już mogę powiedzieć, że profesjonalnie, tworzeniem obsadek do kaligrafii. Kaligrafia to moje drugie hobby, choć daleko mi do wyrafinowanego kaligrafa, to jednak piszę maczankami z wielką przyjemnością. 
Myślę, że naturalnym etapem w rozwoju twórcy obsadek jest tworzenie piór wiecznych. Powoli i systematycznie zgłębiam tajniki tego szlachetnego zajęcia. Uważam, że pióra wychodzą już na tyle dobrze, że mogę je pokazywać publicznie, wręcz sprzedawać. 
 

Mam niewielki park maszynowy, który systematycznie się rozrasta, przy tworzeniu obsadek udało mi się wypracować swój styl, gdzie umiejętnie łączę mosiądz i drewno.

Moje obsadki uchodzą za bardzo dobrze wyważone, świetnie trzymające się w dłoni i słusznie bo przykładam do tego olbrzymią wagę.

W przypadku piór wiecznych też udało się przygotować kilka pozycji drewnianych. Najlepiej jednak czuje się w produkcjach z mosiądzu. Sam sobie jestem w stanie przygotować materiał akrylowy do stworzenia pióra, choć te plastikowe średnio mi „leżą”.  

Moje prace możecie znaleźć na www.ablesnail.com

Pozdrawiam 
Grzesiek z AbleSnail 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ablesnail napisał:

Cześć witajcie, nazywam się Grzesiek.

Nie wiem jak się nazywasz, wiem natomiast, jak masz na imię......

Witaj zatem Grzegorzu 🙂

Istotnie, przedstawiłeś się bardzo szczegółowo i dokładnie.... nie zapominając nawet o adresie www..... podziwiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...