Skocz do zawartości

Pierwsza przygoda z Montblanc


Polecane posty

 Wszystko o czym mówi i pokazuje na swoim filmie Stephen, jest zgodne z prawdą (wyjątek jedynie stanowi drugie pióro wraz z konwerterem, które oryginalnymi nie są).

Istnieje jednak pewna, subtelna różnica (którą mam nadzieję widzisz) między konwerterem z filmu, a tym, który pokazałem na swoim zdjęciu......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trevor napisał:

 Wszystko o czym mówi i pokazuje na swoim filmie Stephen, jest zgodne z prawdą (wyjątek jedynie stanowi drugie pióro wraz z konwerterem, które oryginalnymi nie są).

Istnieje jednak pewna, subtelna różnica (którą mam nadzieję widzisz) między konwerterem z filmu, a tym, który pokazałem na swoim zdjęciu......

Oczywiście że widzę różnicę w konwerterach i właśnie o to mi chodziło. Także, podobno Montblanc pisze się razem, chyba że jest rozdzielony na dwie linie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2021 o 19:56, tom_ek napisał:

Wierzyłem, ale sprzedawcy piór (głównie z Anglii) wyleczyli mnie z tej wiary ;)

Pióra jednak ostatnio kupuję głównie stare, używane.

Pełna zgoda co do Anglików - rzadko wszystko się zgadza ze zdjęciami i opisem - szczególnie u tych o dużej sprzedaży. Teraz kupuję głównie w Japonii - o dziwo towar przychodzi lepszy niż to wynikało ze zdjęć (zwykle niewyraźne) i jest ogólnie sporo taniej. Na e...y.jp jest wystawiane sporo starszych Montblanc'ów i to w większości w dobrym stanie. Jeśli chodzi o opis to jest bełkotliwy - ale to wynika ze zbyt dużej różnicy między japońskim i angielskim.

Edytowano przez Tyci
"urwało się"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już bywa... W przypadku MB 146 martwi mnie ta piękna błyszcząca żywica. Takie rzeczy często pokrywają się mikrozadrapaniami i wyglądają mało atrakcyjnie. Zdjęcia tego raczej nie pokażą. Nie sądzę też żeby był sposób na naprawę tego, a wymiana to wymiana połowy pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyci napisał:

Teraz kupuję głównie w Japonii

Ten sprzedawca na eBayu ma zatrzęsienie Montblanców - https://www.instagram.com/japantreasuretrove/ W większości zgaduję, że są to pióra składane z części, odrestaurowywane itp, ale patrząc na zdjęcia i na opinie to można zaryzykować licytacje. Choć pewnie cło i inne tego typu opłaty mogą się pojawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalS napisał:

Tak już bywa... W przypadku MB 146 martwi mnie ta piękna błyszcząca żywica. Takie rzeczy często pokrywają się mikrozadrapaniami i wyglądają mało atrakcyjnie. Zdjęcia tego raczej nie pokażą. Nie sądzę też żeby był sposób na naprawę tego, a wymiana to wymiana połowy pióra.

Mam MB 146 od 2005 roku. Nie widać na nim gołym okiem żadnych większych zadrapań. A jeżeli nawet się zdarzają na starszych egzemplarzach wyjątkowo maltretowanych przez użytkowników, to zawsze je można lekko przepolerować, są specjaliści o takiej roboty...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, heyahero napisał:

Ten sprzedawca na eBayu ma zatrzęsienie Montblanców - https://www.instagram.com/japantreasuretrove/ W większości zgaduję, że są to pióra składane z części, odrestaurowywane itp, ale patrząc na zdjęcia i na opinie to można zaryzykować licytacje. Choć pewnie cło i inne tego typu opłaty mogą się pojawić.

Nie wiem jak jest w wypadku MB (niespecjalnie zbieram  MB), ale pióra, które dotąd kupiłem (głównie Platinium) nie wyglądają na składaki charakterystyczne ślady wskazują, że sekcja, skuwka i korpus to od dawna komplet złogi atramentu w zakamarkach spływaków również wskazywały raczej na to, że od dawna nie były rozbierane. Co do cła i vat to jest to loteria, ale trzeba  to wkalkulować w cenę (najczęściej i tak się opłaca).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tyci napisał:

Nie wiem jak jest w wypadku MB (niespecjalnie zbieram  MB), ale pióra, które dotąd kupiłem (głównie Platinium) nie wyglądają na składaki charakterystyczne ślady wskazują, że sekcja, skuwka i korpus to od dawna komplet złogi atramentu w zakamarkach spływaków również wskazywały raczej na to, że od dawna nie były rozbierane. Co do cła i vat to jest to loteria, ale trzeba  to wkalkulować w cenę (najczęściej i tak się opłaca).

Ja piszę o konkretnym sprzedawcy, który w swoim asortymencie ma dużo części do MB: korpusy, sekcje, okienka, pierścienie itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2021 o 08:40, MarcinEck napisał:

Mam MB 146 od 2005 roku. Nie widać na nim gołym okiem żadnych większych zadrapań. A jeżeli nawet się zdarzają na starszych egzemplarzach wyjątkowo maltretowanych przez użytkowników, to zawsze je można lekko przepolerować, są specjaliści o takiej roboty...:)

Domyślam się, że jesteś osobą, która ponadprzeciętnie dba o pióra. Ale może to ta "szlachetna żywica" jest niezniszczalna. Nie mogę znaleźć informacji co to w ogóle jest, raczej nie diament, choć byłoby to ciekawe, bo jak to się mówi "diamenty są wieczne"... jak pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2021 o 12:07, tom_ek napisał:

Wystarczy dobra polerka

Dobra polerka wystarczy jedynie, gdy mamy do czynienia z mikrorysami lub rysami o niewielkiej głębokości...... w przypadku głębokich rys, polerka to zbyt mało, można w ten sposób uzyskać......deformację płaszczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2021 o 10:46, heyahero napisał:

Ja piszę o konkretnym sprzedawcy, który w swoim asortymencie ma dużo części do MB: korpusy, sekcje, okienka, pierścienie itp

Ja kupowałem od paru sprzedawców (którzy również mieli wystawione MB) i pióra były zawsze ok wysyłka też, ciekawostką jest to, że sprzedawcy funkcjonują czas jakiś i znikają (trudno więc nawet podać konkretny namiar), ale pióra przychodzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...