Skocz do zawartości

Moje domowej roboty


ablesnail

Polecane posty

Może byś jeszcze link podał: https://ablesnail.com/

?? Ciekawa firma, jakaś "polska" incognito. Pióra sprowadzane przez firmę "Pixelon". Internet prawdę ci powie :)

A tu perełka z regulaminu sklepu: "Standardowy czas realizacji zamówień wynosi od 1 do 4 dni tygodni."

 

Edytowano przez Pablo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo nie bardzo rozumiem, Twój zapał do wyszukiwania perełek internetowych, niemniej jednak pomogę zaspokoić Twoją ciekawość. Prowadzę działalność gospodarczą (tak, pod nazwą Pixelon) od dawien dawna z pogranicza reklamy. Pióra, a raczej obsadki robię mocno hobbystycznie, od kilku miesięcy zmierzam się z piórami wiecznymi. Firma nie jest jakaś incognito - normalna działalność, regularnie płace podatki, ubezpieczenia, kredytów nie mam. Na każdy sprzedany produkt wystawiam fakturę, wszystko jest jasno napisane, nic nie jest ukrywane. Regulamin zgodnie z wymogami prawa polskiego, musi być i jest, czy zostawia pewną furtkę czasową na realizację zamówienia - owszem, nie widzę w tym nic dziwnego, z uwagi na fakt, iż wszystko jest robione ręcznie i bardzo często pod dyktando kaligrafa zamawiającego obsadkę. 

Ponieważ w świecie kaligrafii moje obsadki stały się rozpoznawalne postanowiłem "obrandować" to hobby, które powoli staje się całkiem niezłym źródłem dochodu. Dlatego też powstało AbleSnail. Link - www.ablesnail.com - w domenie COM, a nie PL - ponieważ obsadki znajdują nabywców w sporej większości poza granicami Polski. Linku nie podałem uznając, że nie chcę robić ultra reklamy - takiej na siłę. Chciałem za to zapytać o wasze odczucia odnośnie piór wiecznych. 

Czy masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

Cieszę się także, że zainteresowało Ci to, że blanki na pióra wykonuję sam, myślę, że jest to dość istotny element projektu pióra, że praktycznie całe, od A do Z jest zrobione przeze mnie. Jedynie stalówki, spływaki i łączące je obudowy są kupowane. 

@Klerk pióra mogą być zasilane standardowym konwerterem lub nabojami, przy pewnym uszczelnieniu pewnie można by je zakraplać, choć nie próbowałem. 

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie 

Edytowano przez ablesnail
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ablesnail napisał:

Cieszę się także, że zainteresowało Ci to, że blanki na pióra wykonuję sam, myślę, że jest to dość istotny element projektu pióra, że praktycznie całe, od A do Z jest zrobione przeze mnie. Jedynie stalówki, spływaki i łączące je obudowy są kupowane. 

Super, bardzo chętnie podejrzę Twój warsztat pracy. Może zrobisz jakiś filmik reklamowy? A pytam dlatego, że od lat koresponduję z panem Kandamem z Indii (właścicielem) marki Ranga i w pierwszej chwili byłem przekonany, że kupujesz od nich i brandujesz swoim logo. Czekam na jakieś portfolio filmowe... Myślę, że znajdą się też inni chętni do obejrzenia Twojego warsztatu. Pozdrawiam. Pablo

P.S. Byłem przekonany, że znam wszystkich twórców piór wiecznych (przynajmniej w Polsce) - a tu taka siurpryza.

Edytowano przez Pablo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy To na wiosnę :) 

choć nie prędko mi do filmów reklamowych. 
 

Pióra wieczne są u mnie bardzo okazjonalnie robione, od dawna zajmuję się obsadkami, które są dość znanym produktem wśród kaligrafów. 
 

Trochę się obruszyłem Twoim wcześniejszym postem, poczułem się atakowany :) być może nie powinienem był odpowiedzieć podobym atakiem. Wybacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ablesnail napisał:

Filmy To na wiosnę :)

No cóż spodziewałem się takiej odpowiedzi. A co do ataku, to nie bądź taki wrażliwy,  tu na forum warto coś napisać o swojej pracy, narzędziach itd. Znam kilku producentów piór (np. p. Marciński) ale to co wrzuciłeś - wybacz, aż samo się prosi o brak aprobaty. Zakładam, że owszem składasz zamówienie, być może nie neguję robisz projekt. Ale dziś mało kto jak to piszesz w domu posiada obrabiarkę CNC i rzeźbi  na niej chałupniczo pióra z mosiądzu. Wybacz sarkazm, ale sam jestem inżynierem po budowie maszyn i wiem, że Polak potrafi - niemniej bez przesady...

Wybacz, ale chciałbym jednak Ci uwierzyć. Przekonaj mnie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, nie powiem, choć mam już pewien przesyt akrylami, ostatnio większość moich piór to czarne pisadła. Najbardziej spodobało mi się mosiężne, przypomina troszkę Delike Alpha i pewne Kaweco, ale Twoje ładniejsze od nich.

W ebonicie też coś dłubiesz, czy tylko akryl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szkoda, o ciekawe ebonity trudno. Ładne są niemieckie (nie pamiętam nazwy producenta), zwłaszcza cumberland, czy jakoś tak, czarno-czerwony; japońskie Nikko też niezłe (kolorowe z drobinkami czarnego ebonitu, żeby zamaskować naturalne blaknięcie ebonitu), a parę lat temu Conklin wypuścił limitowaną wersję piór z włoskiego ebonitu, piękny był, ale nigdzie indziej go nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pablo napisał:

No cóż spodziewałem się takiej odpowiedzi. A co do ataku, to nie bądź taki wrażliwy,  tu na forum warto coś napisać o swojej pracy, narzędziach itd. Znam kilku producentów piór (np. p. Marciński) ale to co wrzuciłeś - wybacz, aż samo się prosi o brak aprobaty. Zakładam, że owszem składasz zamówienie, być może nie neguję robisz projekt. Ale dziś mało kto jak to piszesz w domu posiada obrabiarkę CNC i rzeźbi  na niej chałupniczo pióra z mosiądzu. Wybacz sarkazm, ale sam jestem inżynierem po budowie maszyn i wiem, że Polak potrafi - niemniej bez przesady...

Wybacz, ale chciałbym jednak Ci uwierzyć. Przekonaj mnie. Pozdrawiam.

Jestem wrażliwy, zawsze byłem i dobrze mi z tym 😛 Nie bardzo wiem w którym kierunku zmierza nasza dyskusja, nie wiem. 

CNC - to już nie bardzo ręcznie robione by było. Na szczęście nie tylko tokarki CNC funkcjonują. Ja mam dwie, zwykłą do drewna oraz budżetową do metalu. Mam też pilarkę taśmową, kilka szlifierek i ostrzałek do dłut. Nie mieszkam w bloku, więc nie muszę tego trzymać w pokoju. 

tokarki.jpg.82106323e729c5300c6897295e398e20.jpg

Szlifierki i pompę próżniową też Ci uwiecznić? Przy dobrych wiatrach na wiosnę pojawi się laser światłowodowy. 

Chciałbym już wypisać się z dyskusji o moim warsztacie i tym, czy sam robię pióra, czy je importuję. Ja twierdzę, że robię je sam, Ty możesz pozostać w swoim przekonaniu. Nie zamierzam Cię przekonywać na siłę. 

Pozdrawiam
Grzesiek :)

 

 

 

 

Edytowano przez ablesnail
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...