Skocz do zawartości

czarne ptaki


Bukowski

Polecane posty

1 godzinę temu, Bukowski napisał:

co zostało? rappen z oryginalą stalówką oraz 300 ;)

ps. jaki to ma sens? tak jakoś ostatnio mniej mnie to bawi.

Czyżbyś przemyśliwał o zmianie? Ja całkiem niedawno zaraziłem się i przeskoczyłem na  pióromaniactwo, więc jeszcze daleka droga ;) . Ale zupełnie na serio doradzam, pozostań z piórami, to bezpieczne hobby, chyba że znaczki :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Klerk napisał:

Czyżbyś przemyśliwał o zmianie? Ja całkiem niedawno zaraziłem się i przeskoczyłem na  pióromaniactwo, więc jeszcze daleka droga ;) . Ale zupełnie na serio doradzam, pozostań z piórami, to bezpieczne hobby, chyba że znaczki :):)

nie tyle o zmianie...ale zamianie. np. wszystkie 1×× bym zamienił za brązowa 100 albo szildplatt 100n. 

albo całość za lazur :) 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bukowski napisał:

Ale to starcza dwa.

Dwa to absolutne minimum, u mnie na ogół zatankowanych jest 5, 6 piór - różne atramenty, różne stalówki, a i pióra różne, jedne można bezpiecznie brać w podróż, inne lubią wylać, gdy nadmiernie wstrząsane.

Ktoś tu niedawno pokazywał trzysetkę, myślałem, że to Ty właśnie, ale chyba się pomyliłem. Akurat tego Pelikana skłonny byłbym przygarnąć (zwłaszcza w wersji black striated), inne - niekoniecznie. Podobają mi się obłości stoczterdziestki, ale troszkę za małe te pióra, czterysetki wygodniejsze, ale nigdy nie przekonam się do tego typu klasycznych skuwek Pelikana (mam na myśli ich zakończenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinEck napisał:

Kolekcja fajna i z odpowiednim zamysłem, ale brak Ci w niej jeszcze sporo czarnych piór, np. Taylorixów (100N i 140, RUF, LEOMA,) czarnych deskpenów....

dlatego odpuszczam. 

w momencie jak wpasowałem 400n do 400 i 400nn i pewien etap zakończyłem poczułem:

primo- pustke

secundo- obojętność

i co z tego? po co to tyle czasu...

a 100n ma RARE nib jak to mówią, z Wiednia, z trochę inną czcionką...i co z tego? 

reasumując...proszę wypatrywać działu co w trawie piszczy. 

tyle mi wystarcza. 

20210107-222614.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalna kolej rzeczy u wielu (choć na pewno nie u wszystkich) zbieraczy, miałem kiedyś podobnie z bootlegami (kurzą się teraz w piwnicy), krótko z kaktusami - ale tam kolekcje musiałyby iść w dziesiątki tysięcy egzemplarzy, więc siłą rzeczy zrezygnowałem z kolekcjonowania (choć znam kolekcje specjalistyczne, liczące parę tysięcy gatunków, odmian, pododmian i form stanowiskowych jednego tylko rodzaju kaktusów - jest u nas w Gdańsku chłopak z największą w Europie, a bodaj i na świecie kolekcją Lobiwii, ma u siebie wszystkie odkryte do tej pory kaktusy tego rodzaju, z własnych wysiewów, z nasion, które przywozi z licznych podróży do Ameryki Południowej. Trzyma je w tunelu foliowym 12 x 6 m i już mu miejsca brakuje). Z piórami i atramentami mam już inaczej - zostają u mnie tylko te, których używam, jak coś parę miesięcy zalega na półkach i w szufladach, to się tego pozbywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...